Mesto Trnava

Jááánošííík príde do Trnavy! Príďte sa zabaviť na zbojníckej legende slovenského národa, budú tam aj radošinci a SĽUK

Jááánošííík po tristo rokoch príde do Trnavy! Veľké stretnutie slovenskej legendy s Trnavčanmi sa uskutoční 7. septembra o 19.30 h v mestskom amfiteátri.

Nejde však len o zbojníka, ktorého pred tristo tromi rokmi popravili v Liptovskom Mikuláši, ale o mimoriadne úspešné spojenie štyroch legiend: samotného príbehu o Jánošíkovi, jeho autorskom spracovaní od Stanislava Štepku v interpretácii vyše päťdesiatročného Radošinského naivného divadla, ktoré ňou zabáva publikum už od roku 1970, kultového režiséra a herca Juraja Nvotu, ktorý sa v minulosti zaslúžil veľkou mierou aj o výbornú povesť trnavského divadla, a SĽUK-u, ktorý už takmer sedem desaťročí šíri dobré meno Slovenska po celom svete.

Autorsko-režisérska spolupráca Stanislava Štepku a Juraja Nvotu, strhujúce, veselé i trošku smutné kabaretné predstavenie so živou hudbou Ľubice Malachovskej-Čekovskej a Stanislava Palúcha, skvelé výkony radošincov a tanečníkov, hudobníkov aj spevákov SĽUK-u, ktorí vniesli do kultovej inscenácie nové ozvláštňujúce prvky, sú prísľubom výbornej zábavy a možno aj príležitosťou na malé, v tomto prípade výnimočne aj úsmevné zamyslenie nad kultúrnosťou slovenského národa a našou súčasnou zbojníckou realitou.

Nenechajte si ujsť možnosť stať sa účastníkmi tejto jedinečnej udalosti v Trnave. Vstupenky na predstavenie sú už v predpredaji v sieti ticketportal.sk.

Lokalita

GPS:
N 48.37490055666277 / E 17.593612971472112

4.7.2016 16:28

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová