Mesto Trnava

Jarmok nám prekazila korona, ale aj tak sa vyberieme do Stredoveku pod hradbami, na malý netradičný jarmok do galérie a nebude chýbať ani burčiak a cigánska

Po prvý raz v histórii nám vírus prekazil usporiadanie Tradičného trnavského jarmoku, najobľúbenejšej udalosti začínajúcej jesene. Trnavčania a návštevníci mesta sa však nemusia obávať, že naše mesto ostane pusté. V záhrade Galérie Jána Koniarka sa vo štvrtok 17. septembra o 14.00 h začne Netradičný trnavský jarmok s ponukou výrobkov od dizajnérov, koncertom Lucie Lužinskej a Stroonu, dobrým jedlom a vernisážou výstav ANTROPORARY, Andrea Bartošová: Za oknom a Martin Kochan: Od emócii k tvaru. A nebude chýbať ani najväčší trhák ostatných desiatich ročníkov jarmoku. Pod hradbami v Sade Antona Bernoláka 19. a 20. septembra od 10.00 do 22.00 h opäť ožije autentický stredovek, inscenovaný na základe štúdia histórie s dobovou výzbrojou, odevmi, jedlom a nápojmi.
Priamo pred očami návštevníkov sa budú odvíjať hrdinské príbehy, plné rytierskych dobrodružstiev, veselej muziky a ohňových trikov. Vstup do Stredoveku pod hradbami slobodného kráľovského mesta Trnavy je voľný, mýto sa vyberať nebude.
„Ako vždy doteraz, aj 11. ročník Stredoveku pod hradbami bude unikátny. Členovia Agentúry Hector, erudovaní znalci histórie, predvedú návštevníkom nielen rytierske či lukostrelecké súboje, ale priblížia aj život v osadách spred niekoľkých storočí. A keď sa už vyberiete na cesto do histórie, určite nevynechajte od 15.00 do 18.00 h ani jedinečnú GPS hru Mocný opasok, v ktorej herci s pomocou originálnych sôch na mestskom opevnení stvárnia obyvateľov Trnavy v priereze niekoľkých storočí. Trasa hry povedie cez pokojné a aj rušné uličky, preto treba dbať na bezpečnosť seba i svojich detí a nezabúdať na to, že aj cestu časom v súčasnosti musíme absolvovať s nasadeným rúškom. A na jej konci každý získa zaujímavý darček,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.
Deň plný dobrodružstiev môžu záujemcovia korunovať návštevou mestskej veže, kde spoznajú jej históriu a rôzne zaujímavosti o hodinovom stroji. Práve z veže je aj najkrajší výhľad na Trnavu a okolie. Svoje čaro má hlavne v čase zapadajúceho slnka, čomu budú prispôsobené špeciálne otváracie hodiny.
„Hoci sa v tomto roku nekoná Tradičný trnavský jarmok, rozhodli sme sa potešiť všetkých návštevníkov. Nechceli sme ich ukrátiť o možnosť vychutnať si z výšky krásy Trnavy a okolia, a tak si počas tohto víkendu môžu užiť výhľady až do 20.00 h. Otvorené budeme mať tradične od 10.00 h a posledný vstup bude o 19.30 h,“ pozýva návštevníkov Michal Praj, manažér Turistického informačného centra – Región Trnava.
Nebude chýbať ani jarmočné menu, na ktoré sa mnohí každý rok tešia. V reštaurácii penziónu Patriot si už od štvrtka 17. septembra môžu pochutnať na kačici, lokšoch či cigánskej. Nebude chýbať ani burčiak a v piatok večer bude hosťom robiť spoločnosť someliér.

Zdroj foto: Zaži v Trnave

 

16.9.2020 17:27

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?