Mesto Trnava

Jazdite na Žltom bajku – teraz aj so špeciálnym vianočným darčekom

Po pilotnej fáze určenej študentom trnavských stredných škôl otvárame projekt Žltý bajk aj pre širokú verejnosť. Praktický a štýlový bicykel s výraznými farebnými prvkami môže teraz získať každý vo veku nad 18 rokov, kto má v Trnave trvalý pobyt. Cena prenájmu až do 30. novembra 2023 je 30 eur, k bicyklu dostane nájomca aj špeciálny bezpečnostný zámok.

Mierne trnavské zimy nie sú pre jazdy na bicykli na krátke vzdialenosti žiadnou prekážkou. Mesto Trnava preto prichádza s predvianočnou výzvou a darčekom pre prvých päťdesiat záujemcov – k bicyklu a zámku dostanete aj multifunkčnú šatku a pletenú čiapku s logom Bajkuj v meste.

Ak máte záujem o Žltý bajk, vybavíte si ho osobne na mestskom úrade na Trhovej 3. Stačí podpísať zmluvu, zaplatiť poplatok (v hotovosti alebo kartou) a rovno od nás už odídete na dvoch kolesách.

O bicykel môžu stále požiadať aj stredoškoláci, tí nemusia spĺňať podmienku trvalého pobytu v Trnave, musia však byť študentami trnavskej strednej školy a mať minimálne 15 rokov. Výška poplatku pre nich je 20 eur. Ak ešte nedosiahli plnoletosť, zmluvu za nich podpíše zákonný zástupca.

„Výhodou Žltého bajku od mesta je, že jeho nájomca získa za symbolickú sumu kvalitný dopravný prostriedok vrátane bezpečnostného zámku. Zároveň je pre nás dôležitá bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky, preto sa zameriavame aj na edukáciu – s bicyklom dostanete aj základnú sadu informácií, ako sa bezpečne pohybovať v dopravnom priestore. Je to nová dlhodobá a udržateľná forma mestského bikesharingu, ktorá môže pomôcť vám aj mestu,“ hovorí primátor Peter Bročka.

Žiadatelia o prenájom Žltého bajku mladší než 18 rokov musia absolvovať školenie zamerané na bezpečnú a ohľaduplnú jazdu na bicykli. V prípade záujmu je otvorené aj pre starších, bližšie informácie k nemu nájomcovia dostanú v klientskom centre mestského úradu.

Žltý bajk je jednou z aktivít v rámci projektu Bajkuj v meste, ktorý sa venuje podpore alternatívnej dopravy v meste. V rámci neho pribudli v meste aj nové cyklostojany – napríklad pred Strednou športovou školou Jozefa Herdu či Gymnáziom Angely Merici a pripravujú sa ďalšie.

Foto: Simona Princová

6.12.2022 15:23

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová