Mesto Trnava

Jazz medzi telom a dušou

Dnes, keď jazz počúva iba Lisa Simpson a podobní nerdi, znie až neuveriteľne, že kedysi to bol komerčne najúspešnejší žáner popmusic. Čo sa stalo v dekáde po II. svetovej vojne, že sa jazz z mainstreamového swingu, tanečnej horúčky, „hudby tela“, prepadol do undergroundu malých klubov a zmenil sa na „hudbu duše“ pre pôvodných hipsterov? Touto otázkou sa budú zapodievať Juraj Kovalčík a Michal Lipták.
Cyklus interaktívnych prednášok o hudbe Očúvadlo prichádza v mesiaci máj s tretím vydaním pod názvom Jazz medzi telom a dušou. Uskutoční sa v stredu 6. mája v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej 40 (bývalý dom Akadémie vzdelávania). Začiatok večera je o 18. hodine a potrvá približne 90 minút.
Očúvať (a občas vidieť) budete interpretov a skupiny ako Louis Amstrong, Billie Holiday, Charlie Parker, Dizzy Gilepsie, Lennie Tristano, Miles Davis, Modern Jazz Quartet a mnohých ďalších viac, či menej známych.

Podujatie je súčasťou vzdelávacieho programu, ktorý realizuje občianske združenie Publikum.sk s finančnou podporou Nadácie Eset.

Podrobnosti a ukážky nájdete na adrese:
  www.facebook.com

Informácie o BerlineriDKP, kultúrnom centre Malý Berlín a ďalšom programe nájdete na:
www.malyberlin.sk

Tlačová správa: OZ Publikum

Lokalita

GPS:
N 48.37866329907183 / E 17.586564126180974

5.5.2015 11:14

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová