Mesto Trnava

Jeden titul šampióna Víno Tirnavia 2012 ostáva aj v Trnave

Jubilejný desiaty ročník súťaže Víno Tirnavia už pozná svojich víťazov. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 29. marca o 13. hodine v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici. Verejnosť bude mať možnosť ochutnať súťažné vzorky 30. marca od 13. do 22. hodiny a 31. marca od 12. do 22. hodiny.
Titul šampióna bol udelený v šiestich kategóriách. Z 513 vzoriek bolo 443 vzoriek ročníka 2011, ktorý sa vyznačoval dokonalou fyziologickou vyzretosťou hrozna a to predovšetkým v prípade modrých odrôd. Tie však ešte potrebujú čas na vyzrievanie a tak najväčšia konkurencia bola medzi bielymi vínami ročníka 2011. V kategórii bielych suchých vín z tohto súboja vzišiel víťaz Rizling vlašský 2011, výber z hrozna od Petra Ratúzkeho z obce Vinosady. Prvenstvo v kategórii bielych polosuchých a polosladkých vín patrí Petrovi Podolovi za Devín 2011, hrozienkový výber. Aj kategória ružových vín bola rozdelená rovnako. V ružových suchých vínach je šampiónom Cabernet Sauvignon rosé 2011 od Michala Sadloňa z Limbachu a v kategórii ružových polosuchých a polosladkých vín je šampiónom Frankovka modrá rosé 2011, od spoločnosti Elesko. V kategórii červených vín bol titul šampióna udelený iba pre suché vína. Petit Merle 2009, je víno z odrody Merlot a výrobcom je taktiež spoločnosť Elesko. Sladké vína súťažili v jednej kategórii bez ohľadu na farbu vína a titul šampióna ostáva v Trnave. Cabernet Sauvignon rosé 2011, bobuľový výber od spoločnosti Víno Mrva & Stanko.
Ako sa po odbornej degustácii vyjadrila väčšina hodnotiteľov, Víno Tirnavia bolo po organizačnej stránke perfektne pripravenou súťažou, kde bol kladený dôraz na prísnu anonymitu vzoriek či správnu teplotu degustovaných vín.

21.3.2012 1:28

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová