Mesto Trnava

Jesenný Trnavský rínek

Divadelná a Františkánska ulica v centre mesta už 12. októbra privítajú jesenný Trnavský rínek, organizovaný neziskovou organizáciou Bronco. Sobotný trh sa uskutoční v zmenenom čase od 9.00 do 16.00 hodiny.

Na výzvu pre predajcov, ktorú organizátorky vyhlásili ešte v júli, zareagovalo veľmi veľa záujemcov, a preto sa môžu návštevníci Rínku tešiť na vyše šesťdesiat predajcov. Okrem tých overených sa predstaví aj množstvo nových tvárí. Návštevníci Rínku si budú môcť kúpiť ručne vyrábané šperky, textilné výrobky, keramiku, ale aj rôzne chutné produkty ako domáce sirupy, džemy, korenie, bylinky a koláče. Jedným z cieľov Rínku je podnietiť ľudí k aktivite a zviditeľniť lokálnych výrobcov a predajcov. „Našou snahou je podporiť malých výrobcov a producentov, ukázať ľuďom, že aj v Trnave a okolí funguje viacero šikovných ľudí“, hovorí organizátorka Júlia Č. Oravcová.

Okrem predajných stánkov návštevníkov opäť čaká po celý deň i sprievodný program. Nádvorie Spolku sv. Vojtecha v jesenných farbách sa zmení na detský dvor s bohatým programom. Pre deti budú pripravené divadielka, výtvarné dielne a súťaže. Na ulici bude znieť pouličná hudba, vystúpi trnavská hudobná kapela a bude pripravená literárna čítačka. Viacerí predajcovia chystajú zaujímavé workshopy pre deti a dospelých.

„Veríme, že 12. októbra spolu s babím letom prídu do ulíc ľudia s dobrou náladou nakúpiť a posedieť si v príjemnej atmosfére historickej ulice“ dopĺňa Mirka Hlinčíková. Pri pitnej fontánke budú pripravené lavičky na sedenie a Trnavský rínek sa posunie o niečo hlbšie do Františkánskej ulice. Svoj priestor na Rínku bude mať aj burza kníh a  rozličné neziskové organizácie, ktoré v Trnave pôsobia. Trnavský rínek finančne podporila Nadácia Intenda. 

Fotky z júnového rínku.


 

foto-zdroj: Veronika a Peter Velicki

2.10.2013 9:30

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte