Mesto Trnava

Jesenný Trnavský rínek opäť na Kapitulskej ulici

Najkrajšia trnavská ulica sa čoskoro opäť stane miestom stretnutí a príjemne strávenej soboty. Pod jesenne sfarbenými stromami nájdete 18. októbra 2014 od 9. do 17. hodiny okolo osemdesiat predajcov, ktorí ponúknu poctivé a chutné produkty.

Na premiestnenie trhu z Divadelnej na Kapitulskú ulicu sme dostali veľmi dobré ohlasy. Ľudia si pochvaľovali najmä väčší priestor, ktorý poskytla širšia ulica, ale i priľahlý park ako priestor na rôzne workshopy a na príjemné posedenie v tieni stromov,“ potvrdzujú organizátorky Trnavského rínku Miroslava Hlinčíková a Júlia Č. Oravcová. Okrem mnohých obľúbených predajcov sa predstavia aj noví, ktorí budú na Rínku predávať po prvýkrát. Podľa slov organizátoriek je o predaj na Trnavskom rínku veľký záujem: „Aj tentokrát nám prišlo približne 130 žiadostí o predaj, a je veľmi ťažké z nich vyberať. Zistili sme, že v Trnave a jej okolí žije veľmi veľa šikovných a kreatívnych ľudí. Žiaľ, nie je možné vyhovieť všetkým a mrzí nás, ak sme museli niekoho sklamať. Zakaždým sa snažíme zachovať obľúbených a vyhľadávaných predajcov, no zároveň dať možnosť aj novým zaujímavým tvorcom, takže zvedaví návštevníci Rínku sa zase majú na čo tešiť.
Jesenný Trnavský rínek spestrí aj detský program: výtvarné dielne, hry a divadielka. O hudobný program sa postará kapela Carpet Cabinet a rodina Mazúrovcov z Košolnej. Park sa premení na oddychovú zónu pod korunami stromov. Celý priebeh a výzdobu Trnavského rínku opäť zabezpečí skupina dobrovoľníkov zoskupených okolo neziskovej organizácie Bronco. Aj októbrový Trnavský rínek bude jedinečný!

1.10.2014 8:52

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte