Mesto Trnava

Jubilejný festival Lumen ponúkne zaujímavý program

Plagát festivalu LUMEN pre rok 2012Cez víkend 8. – 9. júna odštartuje oslava jubilejného 20. ročníka festivalu gospelovej hudby Lumen v Trnave. S mottom thanXX. sa bude niesť v znamení vďaky všetkým, ktorí festival akýmkoľvek spôsobom podporili počas celej jeho histórie.

Z malého festivalu sa počas dvadsiatich rokov zmenil na city music festival – najväčšiu kultúrnu akciu v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku. Organizátori aj tento raz pripravili pre účastníkov z celého Slovenska i zahraničia program, ktorý môže zaujať naozaj každého. Okrem hudobných vystúpení svetovej gospelovej špičky na Trojičnom námestí sa uskutočnia aj koncerty v mestskom amfiteátri, kde sa o 15.45 v sobotu predstavia aj Trnavčania bratia Bugalovci s Eugenom Vizvárym v ich jazzovom triu.  

Novinkou je aj program s názvom Stage v Kine Hviezda, ktorý sa začne v sobotu o 11.00. V rámci neho organizátori ponúknu účastníkom multižánrový program, v ktorom sa okrem iných predstavia napr. Marcel Merčiak, Daniel Hevier, beatboxer En.dru a improvizačné zoskupenie 3T.

Mamičky s deťmi určite poteší detský kútik na radničnom nádvorí otvorený v piatok od 17.00 do 20.00 a v sobotu od 10.00 do 20.00, kde okrem atrakcie pre deti bude v sobotu o 15.00 pripravený aj program s názvom Bláznivá klauniáda pre deti a dospelých.

Počas festivalu budú v promenáde jazdiť trojkolky, ktoré si už Trnavčania vyskúšali. Táto možnosť bude opäť, samozrejme ZADARMO, tak ako celý program festivalu vrátane workshopov a prednášok.

Príďte si užiť festival Lumen aj vy už 8. – 9.júna na Trojičnom námestí a ďalších miestach Trnavy.

Podrobný program nájdete na www.fln.sk.

1.6.2012 18:21

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?