Mesto Trnava

Jubilejný PRENGO CUP bude výnimočný. Presúva sa do centra, priamo pred radnicu

Tento týždeň v Trnave bude patriť najväčšiemu slovenskému turnaju malého futbalu PRENGO CUP. Jubilejný 10. ročník sa uskutoční v sobotu 25. júna a prinesie viacero noviniek. Štatút výnimočnosti sa podarilo organizátorom získať už tým, že turnaj sa stal oficiálnym sprievodným podujatím UEFA majstrovstiev Európy do 19 rokov, ktoré odštartujú už v sobotu 18. júna v Trnave. 
 
Hrdým oficiálnym partnerom čoraz väčšieho a profesionálnejšieho turnaja PRENGO CUP je Mesto Trnava. O rastúcej popularite podujatia svedčí aj fakt, že kapacita turnaja limitovaná na 60 tímov sa naplnila už počas prvého týždňa od spustenia registrácie. 
 

Turnaj sa uskutoční tradičným systémom, bude aj gaming zóna

 
Vlaňajší model a prostredie „trnavskej lokotky“ sa osvedčili. V hlavnej kategórii bude účinkovať 48 mužských a 12 ženských družstiev. Zápasy v skupinách a play-off sa odohrajú na ihriskách Lokomotívy Trnava, rovnako sa tu budú hrať aj štvrťfinálové zápasy
 
V celom areáli budú pripravené rôzne futbalové atrakcie a široká ponuka občerstvenia. Na svoje si prídu aj diváci, ktorí futbal vychutnávajú prostredníctvom obrazovky. V hernej obývačke si môžu zahrať futbal FIFA 22 na herných konzolách PS5. Pre najmenších je pripravený stan s detskými aktivitami.
 
Tento rok sa však tradičné podujatie posunie ešte o úroveň vyššie.
 

O titule sa rozhodne vo futbalovej klietke na pešej zóne

 
Semifinálové a finálové zápasy mužskej aj ženskej kategórie sa presťahujú po niekoľkohodinovej prestávke priamo do centra mesta na Hlavnú ulicu. Pred radnicou bude pripravené osieťované ihrisko s umelým povrchom, mantinelmi a tribúnami.
 
Čerešničkou bude slávnostná večerná atmosféra, keďže finále sa bude hrať pod umelým osvetlením. Od 18.00 h sa tu uskutočnia duely v oboch hlavných kategóriách s predpokladaným koncom o 22.00 h. 
 

O PRENGO CUP zabojujú aj školáci a seniori

 
Ihrisko postavili pred radnicou už v stredu 22. júna, čo usporiadatelia využili na rozšírenie turnaja aj pre ďalšie vekové kategórie. „Vo štvrtok sa na ihrisku v meste uskutoční turnaj trnavských základných škôl, v piatok je na programe súperenie stredných škôl zo všetkých okresov v rámci Trnavského kraja a podvečer zápasy aktívnych veteránov nad 60 rokov, v sobotu hlavný program. V nedeľu si ihrisko ešte vyskúšajú prípravkari, futbalisti do 12 rokov z trnavských futbalových klubov,“ prezradil riaditeľ turnaja Martin Michalík.
 

Príďte sa odfotiť s trofejou Slovnaft cup

 
Futbaloví fanúšikovia, ktorí prídu na Hlavnú ulicu v piatok medzi 13.30 a 14.00 h. a v sobotu pred semifinálovými súbojmi od 17.30 h, sa budú môcť odfotiť s aktuálnou trofejou Slovnaft cupu. Áno, presne s tou, ktorú získali futbalisti Spartaka za víťazstvo v práve skončenom ročníku.
 
 
 
Článok bol aktualizovaný 23. 6.
 
foto: Peter Bestvina
 

22.6.2022 9:30

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?