Mesto Trnava

Jubilejný PRENGO CUP je za nami, vyhral Olympic Trnava

Záver minulého týždňa patril v Trnave najväčšiemu turnaju v malom futbale. Keďže išlo o desiaty ročník, organizátori sa posnažili, aby bol tohtoročný turnaj skutočne výnimočný. PRENGO CUP sa stal oficiálnym sprievodným podujatím európskeho šampionátu futbalistov do 19 rokov, a okrem toho sa presunul priamo do centra mesta
 
 
Súťaže sa tento rok zúčastnilo dovedna 82 tímov v žiackej, ženskej a mužskej kategórii, z toho v hlavnej kategórii ich bolo 60. Ambasádormi turnaja boli ako po minulé roky futbalový tréner Dušan Radolský a veliteľ trnavských hasičov a futbalista Dano Benkovský.
 
 
vo štvrtok patrilo mobilné ihrisko na pešej zóne zápoleniam trnavských základných škôl, v ktorých dominovala ZŠ s MŠ Kornela Mahra pred ZŠ s MŠ Nám. SUT a ZŠ Angely Merici. Po nich si v piatok umelú trávu vyskúšali stredoškoláci z Trnavského kraja. Najviac sa darilo Stredným školám z Hlohovca, druhá bola SSOŠ Via Humana Skalica a tretia Obchodná akadémia zo Senice.
 
V sobotu bola na programe hlavná kategória. Počet účastníkov sa ustálil na počte 48 mužských a 12 ženských družstiev z celého Slovenska. Hralo sa v trojčlenných skupinách na desiatich ihriskách v areáli Lokomotívy Trnava.
 
 
Po takmer sedemhodinovom zápolení sa vyprofilovali po štyri najlepšie družstvá, na ktoré čakali záverečné zápasy. Tie sa hrali už v „klietke“ pred Radnicou na Hlavnej ulici pod umelým osvetlením.
 
Medzi ženami sa skončila dvojročná nadvláda Myjavčaniek. Tentokrát sa z titulu tešili Pressburger Ladies, ktoré vo finále zdolali Slovenské pivárky ZŤP Nadlice. Tretie boli dievčatá reprezentujúce ŠK 2011 Pečeňady. 
 
 
Zlatým klincom bolo vyvrcholenie v mužskej kategórii, kam sa prebojovali až tri domáce trnavské tímy a B-Team Kežmarok. Do finále postúpili podľa očakávania najväčší favoriti turnaja – Oligarchovia, ktorí vyhrali predošlé dva ročníky a hviezdami nabitý ŠK Olympic Trnava. Veď v jeho tíme hrali aj dvaja účastníci majstrovstiev sveta v sálovom futbale Laco Doka a Ivo Hrabalík. Hoci dnes už to nie sú mladíci, stále to s loptou vedia. V dramatickom finále žiaril autor hetriku Dano Benkovský, no Oligarchovia dokázali vždy skóre dobehnúť. O všetkom rozhodol v posledných sekundách svojou individuálnou akciou Stano Holič a po prvý raz sa z triumfu tešili hráči Olympicu. Tretie miesto získali Kežmarčania, ktorí v rozostrele zdolali Górnik revival.
 
 
V nedeľu patrila hracia plocha najmenším registrovaným futbalistom do 12 rokov, kde podľa očakávania dominovali dva tímy trnavského Spartaka pred Lokomotívou.
 
„Som veľmi rád, že sa nám v aj v tomto ťažkom období podarilo zorganizovať náš turnaj a tešia nás slová uznania od zúčastnených. Všimli sme si, že aj väčšie turnaje mali problémy a po prestávke kvôli korone sa už nedokázali zorganizovať. My sme turnaj neprerušili a možno aj vďaka tomu sa nám každým rokom darí úroveň krôčik po krôčiku zvyšovať. Veľmi sme chceli na desiaty ročník nachystať niečo netradičné. Mrzelo nás, že na záverečné zápasy si ťažko hľadajú cestu návštevníci. Ak sme chceli divákov a atmosféru, tak sme museli turnaj preniesť bližšie do centra. To sa podarilo a hralo pred parádnou kulisou,“ ozrejmil autor nápadu a riaditeľ turnaja Martin Michalík.
 
„Som rád, že všetko prebehlo bez problémov, nerozbili sme žiadne okná a až na drobné šrámy sa nikomu nič vážne nestalo. Zaujímavosťou tohto ročníka bolo, že na ňom hrali aj dvaja rodení Brazílčania, čo dodalo turnaju medzinárodný rozmer. Krásny príbeh napísal aj ambasádor turnaja Dano Benkovský, keďže žiacku kategóriu vyhral jeho syn Jakub a mužskú práve on. Ja ďakujem všetkým, ktorí prišli a najmä všetkým, ktorí sa na turnaji podieľali,“ uzavrel šéf turnaja.
 
foto: Prengo Cup

29.6.2022 17:22

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?