Mesto Trnava

Kamene vo vreckách predsa len budú, v Berlineri


Úspešná hra írskej dramatičky Marie Jonesovej sa v Trnave predstaví v poslednú novembrovú nedeľu v podaní Divadla Kontra, ktoré ju na Slovensku naskúšalo a uviedlo ako prvé. Kamene vo vreckách sú jednou z najlepších svetových komédií.
Keď Hollywood obsadí írsky vidiek, konflikt kultúr je neodvratný - a aj neodvratne zábavný. Celý príbeh prebúdzajú k životu dvaja talentovaní herci, ktorí predstavujú 13 postáv na pľaci filmovej produkcie „Tichého údolia“: od dvoch drzých írskych chalanov, odhodlaných stať sa veľkými filmovými aktérmi, cez hollywoodsku hviezdu, ktorej írskemu prízvuku chýba ešte dosť veľa k dokonalosti.
Komédia Kamene vo vreckách rozpráva na prvý pohľad banálny príbeh. Charlie a Jake, dvaja komparzisti veľkej hollywoodskej produkcie sa rozhodnú ísť za svojím snom a nakrútiť vlastný film. Bez happyendu a milostnej zápletky, ale pravdivý a s veľkým množstvom kráv v obsadení. Ako poctu Seanovi, ktorý vybočil z cesty a skončil svoj život s kameňmi vo vreckách.
Herci Peter Čižmár a Tomáš Diro odohrajú Kamene vo vreckách v nedeľu 29. novembra so začiatkom o 19:00 v dočasnom kultúrnom priestore Berliner. Lístky v hodnote 5 Eur sa dajú kúpiť priamo na mieste. Keďže je kapacita sály len 50 miest, odporúčame rezervovať si miesta vopred. Stačí nám napísať e-mail na adresu rezervacie(zavináč)malyberlin.sk. Následne vám zašleme potvrdenie.
Tragikomédia Marie Jonesovej je ovenčená mnohými cenami. Získala Irish Times/ESB za najlepšiu produkciu v roku 1999, cenu Evening Standard za najlepšiu komédiu, dve Olivierove ceny v roku 2001 (za najlepšiu komédiu a najlepšieho herca) a 3 nominácie na Tony Awards. Rekordné štyri roky (2000–2004) sa hrala na londýnskom West Ende, tiež na Broadway a vo viac ako tridsiatich krajinách sveta.

Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať pokým sa neotvorí kultúrne centrum Malý Berlín.

Podujatie je organizované s finančnou podporou mesta Trnava v rámci projektu Malý Berlín 2015.

Tlačová správa OZ Publikum

Lokalita

GPS:
N 48.379155000545516 / E 17.586081328558294

13.11.2015 15:48

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová