Mesto Trnava

Kapitulskú ulicu oživí atmosféra obľúbeného Trnavského rínku

Trnavský rínek opúšťa Divadelnú ulicu a sťahuje sa na nové miesto. Už 28. júna 2014 budú môcť Trnavčania zažiť atmosféru obľúbeného mestského trhu na jednej z najkrajších historických ulíc Trnavy – na Kapitulskej.
„Po viacerých reakciách návštevníkov rínku, aj na základe rastúcich nárokov na širší priestor, sme sa rozhodli vyskúšať iné miesto v Trnave,“ hovorí jedna z organizátoriek Júlia Čipčalová Oravcová. „Úmyselne sme si vybrali Kapitulskú ulicu, ktorá je napriek svojej atraktívnosti a špecifickej atmosfére len málo využívaná. Chceme, aby ju ľudia zažili inak, aby sa opäť stala aktívnym priestorom, miestom stretnutí a trávenia voľného času.“
Kapitulská ulica so svojou väčšou kapacitou a zeleným parčíkom v strede poskytuje nový rozmer aj na sprievodné podujatia rínku a celkovú organizáciu trhu. Park poslúži ako oddychová zóna, kde sa budú môcť návštevníci osviežiť domácimi nanukmi, ovocím, limonádami, koláčmi či kávou a počúvať pritom príjemnú hudbu. „Už teraz môžeme prezradiť, že na rínku zaznejú napríklad piesne a šansóny z parížskych kaviarní v podaní hudobného zoskupenia Bon Bon,“ hovorí druhá z organizátoriek Mirka Hlinčíková. „Novinkou na Trnavskom rínku budú i diskusie s ľuďmi, ktorí získali ocenenie Biela vrana za svoju občiansku odvahu. Aj to trh obohatí o nový rozmer.“
Rínek aj tentokrát návštevníkov nielen pobaví, ale aj originálne odeje a ozdobí. V ponuke budú krásne tričká, ručne vyrobené šperky, brošne, tašky, šatky i nápaditá detská garderóba a drevené hračky pre všetky vekové kategórie. Samozrejme, nebudú chýbať divadielka a tvorivé dielne pre deti a obľúbená burza kníh a platní, ktorá je už tradičnou súčasťou rínku.
Nezisková organizácia Bronco pozýva všetkých Trnavčanov v sobotu 28. júna 2014 v čase od 09.00 – 17.00 hodiny vdýchnuť život Kapitulskej ulici na Trnavskom rínku.

18.6.2014 15:21

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte