Mesto Trnava

Krásy Chorvátska na fotografiách Marka Vrdoljaka

Vernisáž výstavy chorvátskeho fotografa Marka Vrdoljaka Krásy Chorvátska sa uskutoční 10. januára o 16. hodine v západnom krídle radnice. Kolekcia fotografií tohto svetoznámeho autora s nevšednými pohľadmi na krajinu a život v nej, s poetickou atmosférou denných a ročných období, nádherou farieb a kompozícií je pre návštevníkov prísľubom mimoriadneho umeleckého zážitku.
Marko Vrdoljak sa narodil v Záhrebe v roku 1973. Vlastní obchodnú spoločnosť, v ktorej pracuje ako redaktor a koordinátor mnohých publikácií a projektov propagujúcich krásy Chorvátska doma i v zahraničí. Publikoval svoje fotografie v monografiách Národný park Brijuni, Očarujúce Chorvátsko, Národný park Risnjak a iných. V súčasnosti pracuje na oficiálnom archíve fotografií Rijeky a propagácie Záhrebu a záhrebskej oblasti prostredníctvom filmu.
Svoje fotografické práce prezentoval vo viacerých krajinách sveta, napr. v USA, Taliansku, Litve či Poľsku. Jeho fotografia Ovčí raj bola vybratá na obálku časopisu DigitalFoto Magazine pri príležitosti 50. výročia jeho založenia ako prvá fotografia od chorvátskeho autora, ktorá sa dostala na obálku tohto renomovaného časopisu.
Výstava v západnom krídle radnice zachytáva na 86 fotografiách pohľady na časti Chorvátska, ktorými Marko Vrdoljak prezentuje krásy svojej domoviny vo svete.

3.1.2012 1:01

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová