Mesto Trnava

Kvetinová výzva – potešte na MDŽ dámy zo Zariadenia pre seniorov v Trnave kvetmi

Aktuálne obdobie je mimoriadne náročné, ale napriek tomu, prinieslo aj množstvo prejavov spolupatričnosti a láskavosti a umožnilo tiež vzniknúť mnohým dobrovoľníckym výzvam či charitatívnym podujatiam.

Jednou z nich je nová iniciatíva, s ktorou prichádza Zdravé mesto Trnava, v spolupráci so Zariadením pre seniorov v Trnave na Ulici Terézie Vansovej. Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien oslovuje verejnosť s výzvou „... aby sa na žiadnu nezabudlo.“

„Tento rok sme sa rozhodli upriamiť pozornosť na ženy – seniorky žijúce v mestskom Zariadení pre seniorov. Pripravili sme výzvu pre dobrovoľníkov, aby tamojším dámam venovali kvety a pomohli zmierniť ich pocit osamelosti či izolácie. Rovnako veríme, že mnohí z nás majú veľké srdcia, no už, žiaľ, nemajú nikoho, komu by prejavili počas tohto sviatku svoju pozornosť. Aj takýmto spôsobom môžu spraviť radosť sebe i obdarovaným,“ vysvetľujú koordinátorky Zdravého mesta Anna Tamajková a Petra Vráblová.  

Kvety podľa vlastného výberu môžete priniesť počas utorka 8. marca na radnicu na Hlavnej ulici do 17.00 h. Pripravené budú nádoby s vodou a prepravka na kvety v kvetináčoch. Ešte v ten večer budú odovzdané klientkám zariadenia.

„Mnohé seniorky v našom zariadení už nemajú príbuzných, alebo žijú ďaleko od nich. Veľmi nás potešil nápad kolegýň zo Zdravého mesta, ako využiť tento pekný sviatok a dať mu aj sociálny rozmer,“ hovorí riaditeľka Zariadenia pre seniorov Anna Menkynová.

Hádam neexistuje žena, ktorú by nepotešilo dostať kvety. Okrem toho, že sú potechou pre oko, skrášľujú a harmonizujú prostredie. Ešte významnejší je však pocit, že na vás niekto myslí a chce vám urobiť radosť. To je, ale, dôležité nielen počas Medzinárodného dňa žien.

1.3.2022 11:14

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová