Mesto Trnava

Letná NOCvKINE opäť v kine Hviezda

Obľúbené podujatie NOCvKINE prichádza s ďalším pokračovaním v jeho letnej verzii. V stredu 28. augusta od 18.00 hod budú môcť návštevníci stráviť napínavú filmovú noc v kine Hviezda. Program podujatia je zostavený z 5 filmov strhujúcich žánrov. Divákov privíta v úvodnom premietaní NOCivKINE legendárny triler Čeľuste od Stevena Spielberga. Nasledovať bude americká historická dráma Milk, ktorá získala 2 Oscarov. Krátko po desiatej uvoľní atmosféru NOCivKINE komediálna dráma Ďakujeme, že fajčíte. Súčasnú filmovú tvorbu pre divákov bude reprezentovať tiež športová životopisná dráma Fighter (2010) s Christianom Baleom a NOCvKINE zavŕši svoju letnú filmovú noc komediálnym trilerom Prekliata noc.

Podrobnosti o podujatí môžete nájsť na adrese:
  facebook.com/events

Aktuálne novinky o filmových podujatiach v Trnave môžete sledovať aj na:
  facebook.com/NOCvKINE


Cena lístka na všetky filmy, celú Letnú NOCvKINE, je 6€.
Podujatie Letná NOCvKINE pripravujú OZ Publikum.sk a kino Hviezda.
Partnermi podujatia sú CinemaView.sk, Niagara.sk, trnava-live.sk a mesto Trnava.

 

Letná NOCvKINE – program:


18.00 h

ČEĽUSTE

triler | 1975 | r. Steven Spielberg | USA
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Piesočné pláže, modré more a žiarivé nebo vítajú návštevníkov rekreačného mesta Amity. Nikto netuší, že niekde pod hladinou čaká obrovský biely žralok. Čoskoro si nájde prvú obeť, neskôr ďalšie a ďalšie. Zástupcovia mesta sa sprvu všetko snažia utajiť, nakoniec s napätím čakajú, až sa objaví niekto, kto obrovského žraloka zabije. Na more vyplávajú traja muži, ichtyológ Hooper, lovec žralokov Quint a šéf miestnej polície Brody, aby skúsili svoje šťastie.

Trailer Čeľuste.


20.10 h

MILK

historická dráma | 2008 | r. Gus Van Sant | USA
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Gus Van Sant a Sean Penn oživili príbeh človeka, ktorý je do dnešnej doby považovaný za jedného z najväčších mučeníkov americkej histórie. Za svoju sexuálnu orientáciu zaplatil tým najcennejším, čo človek má – životom. Keď bol v roku 1978 na Harveyho Milka spáchaný atentát, svet stratil jedného z najcharizmatickejších vodcov a hlas spravodlivosti.

Trailer Milk.


22.10 h

ĎAKUJEME, ŽE FAJČÍTE

komediálna dráma | 2005 | r. Jason Reitman | USA
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Nick Naylor je úspešný zamestnanec veľkej tabakovej firmy. V popise práce má chváliť na verejnosti krásu fajčenia. Vďaka svojej pohotovosti a cynickému vtipu je schopný - ako každý diablov advokát - interpretovať každú námietku svojich odporcov v prospech zamestnávateľa. S dvojicou najlepších priateľov, ktorí pracujú pre liehovar a istú zbrojársku spoločnosť, tvorí Nick trio, známe ako Obchodníci so smrťou.

Trailer Ďakujeme, že nefajčíte.


23.45 h

FIGHTER

športová dráma | 2010 | r. David O. Russell | USA
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Hviezdne obsadená biografická dráma The Fighter v hlavných úlohách s Markom Wahlbergom a Christianom Balom rozpráva skutočný príbeh o nepravdepodobnej ceste Mickyho Warda za boxerským titulom. V jeho rockyovskej ceste ho viedol nevlastný brat Dicky, bývalý šampión, ktorý kedysi úspešnú kariéru vymenil za drogy a kriminálnu činnosť. Túžba poraziť súpera v ringu sa mení i v boj za rodinu a vlastnú hrdosť.

Trailer Fighter.


01.45 h

PREKLIATA NOC

komediálny triler | 2003 | r. Christopher Smith | USA / KANADA
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
V zapadákove menom Middletown sa začína jeden z mnohých nudných večerov. Nie však pre všetkých. Pre niekoľko obyvateľov bude nadchádzajúca noc tou najčernejšou morou. Presne štrnásť minút po jedenástej totiž dôjde k havárii, pri ktorej sa osudovo pretnú životy piatich ľudí. Päť rôznych ľudí a päť verzií udalostí, ktoré k nehode viedli. Každý je, pravdaže, iný.

Trailer Prekliata noc.

Tlačová správa OZ Publikum

22.8.2013 11:39

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová