Mesto Trnava

Letná Zóna bez peňazí bude 16. júna

  • Ste mladá rodina, ktorej deti rastú rýchlejšie, ako sa napĺňa peňaženka?
  • Ste študent či študentka vysokej či strednej školy, ktorí majú radi originálne oblečenie?
  • Ste senior, ktorému dôchodok na všetky potreby nepostačuje?
  • Ste tvorivý typ, ktorý dáva veciam druhú šancu? Alebo hľadáte niečo, čo v obchodoch nenájdete?
  • Máte doma zaujímavé veci do domácnosti alebo oblečenie, ktoré už nepotrebujete?

Tak pre nás ste ten pravý! Práve pre vás chystáme letnú Zónu bez peňazí. Miesto, odkiaľ si bez centa vo vrecku, úplne zadarmo, môžete odniesť čokoľvek, čo sa vám páči. Odevy, hračky, kuchynské pomôcky, topánky, školské potreby, knihy, elektroniku či iné predmety. V sobotu 16. júna 2018 bude Zóna bez peňazí v Kalokagatii - Centre voľného času na Streleckej ulici od 9.00 do 14.00 hod. otvorená pre každého.

Nepotrebujete vstupenku, ani sa nikde prihlasovať, stačí prísť. A ešte predtým informovať a pozvať svoju rodinu a známych na letnú Zónu bez peňazí. V Zóne sa môžete zdržať akokoľvek dlho a prezrieť si pohodlne veci, ktoré budú v ponuke. Naši dobrovoľníci v pekných zelených tričkách s logom vám poradia a pomôžu. Príďte v sobotu 16. júna, čaká na vás príjemná atmosféra i malé občerstvenie.

Pre tých, ktorí sú pre Zónu bez peňazí mimoriadne dôležití – a to sú darcovia oblečenia, obuvi, hračiek, kníh a ďalších vecí, budeme k dispozícii deň vopred, teda v piatok 15. júna v Kalokagatii od 16.00 do 20.00 hod., aby nám ich mohli priniesť. Máme záujem o letné odevy. Potrebujeme iba čisté a také, ktoré by ste si sami ešte obliekli. Rovnako preberieme iba funkčné predmety. Zašpinené, nemoderné a nefunkčné veci patria do zberného dvora, také preberať nebudeme.

Zóna bez peňazí je celoslovenský projekt, v každom väčšom meste sa obyvatelia vedia takto podeliť o veci i zážitky. Zónu organizujú dobrovoľníci s podporou Mesta Trnava, ktorí aj takýmto spôsobom chcú priniesť život do mesta. Viac informácií o Zóne bez peňazí môžete sledovať aj na Facebooku pod udalosťou Zóna bez peňazí.

Lokalita

GPS:
N 48.37381372797547 / E 17.589519920515386

10.5.2018 10:23

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?