Mesto Trnava

Letná zóna bez peňazí sa blíži, dajte použitým veciam druhú šancu.

Dajte použitým veciam druhú šancu a prineste ešte užitočné a funkčné oblečenie, hračky, kuchynské potreby, či nepoužité veci a nevhodné dary, ktoré u vás zapadli prachom, no inému by mohli poslúžiť a vyčarovať úsmev na tvári.

Už po piatykrát sa pod záštitou študentov a pedagógov Gymnázia Jána Hollého v Trnave a dobrovoľníkov uskutoční obľúbená Letná zóna bez peňazí, odkiaľ si môžete úplne zadarmo odniesť čokoľvek, čo vám padne do oka. V kalendári si preto poznačte dátum 23. a 24. júna 2023.

Ako to funguje? Návštevníci môžu priniesť do priestorov Gymnázium Jána Hollého v Trnave (Na Hlinách 30) veci, ktoré už nepotrebujú a odniesť si iné, pre nich využiteľné, so sebou. Veci tým pádom dostávajú nový život a ľudia medzi sebou podporujú recykláciu. To, čo je pre jedného odpadom, môže byť pre druhého pokladom.

Zber vecí sa uskutoční v piatok 23. júna 2023 v čase od 14.00 h. do 18.00 h. Priniesť so sebou môžete LETNÉ oblečenie, knihy, šperky, kuchynské pomôcky, funkčné domáce spotrebiče či iné doplnky do domácnosti, školské pomôcky a hračky. Ale pozor! Myslite na to, že veci majú iným urobiť radosť, potešiť a poslúžiť, preto špinavé hračky, či roztrhané oblečenie na toto podujatie rozhodne nepatria. V sobotu 24. júna 2023 v čase od 09.00 h. do 12.00 h. bude Zóna bez peňazí otvorená pre všetkých, ktorí si chcú prísť „nakúpiť bez peňazí“ a stráviť príjemné dopoludnie.

Pre koho je Zóna bez peňazí určená? Pre mladé rodiny, ktorej deti rastú rýchlejšie, ako sa napĺňa peňaženka. Pre seniorov, ktorým dôchodok na všetky potreby nepostačuje. Pre všetkých, ktorých postretla neľahká životná situácia, ale aj pre študentov, študentky a kreatívne typy, ktoré dávajú veciam druhú šancu. Vítaní sú všetci, ktorým myšlienka znovuvyužitia pekného oblečenia a vecí, ktoré by inak skončili na skládke, nie je cudzia a záleží im na našej krásnej planéte, ktorú určite nechcú mať plnú odpadkov.

Samotným eventom charitatívny rozmer podujatia nekončí. Organizátori dodatočne zabezpečia, aby oblečenie a veci, ktoré si v sobotu nenájdu svojho majiteľa, poputovali do organizácií, ktoré pomáhajú rôznou formou skupinám ľudí a jednotlivcom v nepriaznivej životnej situácii.

Tešíme sa na všetkých obyvateľov Trnavy, ktorým nie je cudzia myšlienka recyklácie a radi pomáhajú iným.


 

23.5.2023 8:46

Komentárov: 0