Mesto Trnava

Letný Trnavský rínek bude väčší, s domácimi maškrtami, novými predajcami aj kultúrnym programom

Kapitulská ulica sa v sobotu 13. júna opäť uzavrie pre autá a otvorí pre ľudí. Príďte si aj vy vychutnať príjemnú atmosféru, priateľské stretnutia, originálne výrobky, dobré jedlo a hudbu na mestský trh Trnavský rínek v tradičnom čase od 9. do 17. hodiny.
Trnavský rínek sa tentokrát mierne rozšíri aj na Mikulášske námestie, kde bude situovaná gastro zóna. „Počúvame reakcie ľudí, ktorí chodia radi na rínek, a aj na základe ich spätnej väzby sme sa rozhodli vytvoriť akúsi gastro zónu práve na námestí. Vznikne tak väčší a komfortnejší priestor na pohyb a pokojné posedenie pri jedle, káve či limonáde,” hovorí jedna z organizátoriek Júlia Č. Oravcová.
Na Trnavskom rínku nájdete nielen svojich obľúbených, ale i celkom nových predajcov – bude ich viac ako osemdesiat. Pochutnáte si na skvelých koláčoch, tortách a štrúdľach, ovocných šťavách a osviežujúcich smoothies, zdravom špaldovom pečive a budete si môcť kúpiť domáce cestoviny a lekvárové perky. Samozrejme, nebudú chýbať ani úžasné šporheltové dolky, voňavá káva a chutné jedlo od skvelých kuchárov. Na Trnavskom rínku nájdete i sezónne ovocie, zeleninu a kvety. Okrem dobrého jedla a nápojov si budete môcť vychutnať aj skvelú smotanovú zmrzlinu.
A keď Trnavský rínek ochutnáte, môžete potešiť aj iné zmysly. Okrem jedla vás budú čakať aj dobré knihy, krásne tašky, tričká a topánky od slovenských výrobcov, farebné, veselé a originálne hračky pre malých aj veľkých. Medzi novými predávajúcimi bude i rodina, ktorá sa venuje pestovaniu levandule na Slovensku už vyše 50 rokov. Iný predajca zas bude ponúkať zdravé dobroty pre psích chlpáčov. Jednoducho, každý si nájde to svoje.
„Opäť sme pripravili zaujímavý celodenný program. Úžasný zvuk a dobrú energiu zabezpečí 12-členný orchester mladých hudobníkov Taste of Brass Orchestra z Bratislavy. Trúbky, bubny a skvelý rytmus zaznejú pre všetkých. V štýle rytmického jazzu bude pokračovať aj o generáciu starší Seredský Dixieland Band,” opisuje program Mirka Hlinčíková. Detských návštevníkov potešia rozličné kreatívne workshopy a dielne v parku, a tiež divadielko Teatro Neline, ktoré zahrá dve vystúpenia: Uštrikovanú rozprávku a rozprávku Danka a Janka.

Foto: www.kamarianphotography.com

Lokalita

GPS:
N 48.37765137674723 / E 17.59217530744013

3.6.2015 12:34

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová