Mesto Trnava

Ľuďom bez domova pomáha prežiť mrazy aj Trnavská arcidiecézna charita

Mimoriadnu pomoc ľuďom bez domova poskytuje v Trnave až do zmiernenia mrazov aj služba Trnavskej arcidiecéznej charity Streetwork. Streetworkeri Trnavskej arcidiecéznej charity budú denne vrátane víkendov od 18. do 21. hodiny navštevovať okolie hypermarketov, nemocnice, železničnej stanice a ďalšie miesta pravdepodobného výskytu bezdomovcov, aby im poskytli informácie, kam sa dá v týchto chladných dňoch schovať, a kde im poskytnú jedlo a teplý nápoj.
Po dohode s Mestom Trnavou a správou železnice v Trnave môžu zostať ľudia bez domova celú noc na železničnej stanici. Mestskú nocľaháreň bude môcť od 17. do 9. hodiny využiť každý, kto nemá inú možnosť zabezpečiť si nocľah v teple. Do nocľahárne záujemcov odprevadí mestská alebo štátna polícia (tel. č. 158 alebo 159).
Možnosť zohriať sa a dostať teplé jedlo, čaj, kávu a teplé oblečenie majú bezdomovci aj v priestoroch Trnavskej arcidiecéznej charity. Centrum pomoci človeku pri Helenke (za Kostolom sv. Heleny na Hlavnej ulici) je v týchto dňoch otvorené od 9. do 17. hodiny, teplé jedlo sa podáva približne od 15. hodiny.
Pracovníci Trnavskej arcidiecéznej charity sa obracajú na občanov s prosbou, aby aj oni poskytovali ľuďom bez domova informáciu o ponúkaných službách, alebo informovali pracovníkov charity o človeku, ktorý potrebuje pomoc, na telefónnom čísle 0948/091011, e-mailovej adrese pomoc@charitatt.sk.
Informácie sú k dispozícii aj na www.charitatt.sk.

2.2.2012 3:24

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

 
Chcete vedieť, čo je nové?