Mesto Trnava

Májový kvet, ako ho poznáme, sa neuskutoční, o možnosť nakúpiť si kvety a priesady však neprídeme

Epidemiologická stiuácia sa síce zlepšuje, na hromadné podujatia si však ešte počkáme. Kvitnúce kvety a stromy nám síce pripomínajú blížiaci sa máj, no už teraz je isté, že zorganizovať obľúbené podujatie Májový kvet tento rok nebude možné. Záhradkári, pestovatelia ani milovníci kvetov však nemusia zúfať. Priesady, dreviny a rastliny od výmyslu sveta si budú môcť nakúpiť od štvrtka 13. do nedele 16. mája 2021 v centre mesta.

„Hľadali sme spôsob, ako Trnavčanov neukrátiť o možnosť zaobstarať si do záhrady či na balkón to, čo potrebujú, a rešpektovať pritom platné preventívne nariadenia. Namiesto tradičného podujatia Májový kvet sme sa preto rozhodli pre ambulantný predaj v stánkoch. Nemožno hovoriť o podujatí, vzdali sme sa aj hudby a sprievodného programu, pointa kvetinového trhu však ostáva,“ hovorí viceprimátor Trnavy Tibor Pekarčík.

Predajné stánky budú umiestnené na Trojičnom námestí, na pešej zóne pred radnicou a na Hviezdoslavovej ulici. Nájdete v nich pestrofarebné muškáty, nespočetný výber letničiek, voňavých byliniek, ovocných stromov, sukulentov i záhradkárskych potrieb, keramiky, hračiek a folklórnych ozdôb. Otvorené budú od 7. do 18. hodiny.


Tento rok bude máj v Trnave trochu iný, o záplavu kvetov v centre mesta však neprídeme.
 


Podujatie nahradí ambulantný predaj v stánkoch v súlade s aktuálnymi opatreniami.

Foto: Matúš Koprda

30.4.2021 15:16

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?