Mesto Trnava

Májový kvet počká do pondelka na krajšie počasie

Originálny piaty trnavský kvetinový rínok Májový kvet, ktorý sa mal uskutočniť vo štvrtok 15. a piatok 16. mája na Trojičnom námestí v Trnave, sa pre nepriaznivé počasie presúva na pondelok 19. a utorok 20. mája.
Jubilejná oslava krásy pri príležitosti Dňa matiek má byť naozaj nevšedná: Záplavu kvetov na Trojičnom námestí bude lemovať nová Rozkvitnutá ulica, ktorá je otvorená od 30. apríla pred Divadlom Jána Palárika. Úlohou tohto veľkého záhonu, ktorý po prvý raz rozkvitol v historickom centre, je poskytnúť radosť z krásy nielen účastníkom Májového kvetu, ale aj všetkým Trnavčanov a návštevníkom mesta.
Farebnú kompozíciu kvetov na podujatí bude aj tento rok rámcovať zvuková kulisa rôznych hudobných žánrov v interpretácii obľúbených trnavských hudobníkov. Nebudú chýbať keramické tvorivé dielne, v ktorých si deti budú môcť vyrobiť darček pre mamu, stretnutia s knihou v réžii Knižnice Juraja Fándlyho, poradenstvo s praktickými ukážkami pre pestovateľov bonsajov a citrusov alebo ponuka záhradnej techniky, zeleninových sadeníc, okrasných či úžitkových drevín a záhradných fontán v priestore medzi obchodným domom a domom kultúry.

Organizátorom podujatia je Mesto Trnava v spolupráci s agentúrou MediaFlash.


Foto: Elena Ursinyová

14.5.2014 10:25

Komentáre: 2

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

osobne som sklamany novym vizualom historickeho centra, ale od umiestnenia "obrieho kvetinaca" k trojicke sa moj postoj meni. bol by som velmi rad, keby ten "kvetinac tam ostal - a nie je to len moj nazor, vravi to mnoho ludi, co prejde dnesnym namestim.

marek vesper

22.5.2014 9:41

 

Dobrý deň,

je super, že v Trnave sa stále "niečo deje" a ide o rôznorodé akcie. Často sa však pri ich organizácii zabúda na tých Trnavčanov, ktorí denno denne cestujú. A že ich nie je málo nemusím nikomu hovoriť... Ja by som si napríklad tiež rada kúpila nejaké kvetinky na akcii - trhu "Májový kvet", ale koná sa v pracovných dňoch a iba do 18:00 h! 15 minút mi na prezretie trhu asi stačiť nebude.
Nemohli by sa podobné akcie konať aspoň na prelome víkendu (PI-SO
alebo NE-PO)? Zuzana

Zuzana Nemečková

16.5.2014 9:34

 
Chcete vedieť, čo je nové?