Mesto Trnava

Máte doma nepotrebný bicykel, kolobežku či trojkolku? Venujte ich do charitatívnej zbierky Bicykel do každej rodiny

Aktualizované 12. marca 2020: z dôvodu prevencie šírenia ochorenia COVID-19 je zbierka preložená na neskorší termín, o ktorom budeme včas informovať.

Mať bicykel je túžbou každého dieťaťa a v dnešnej dobe je bežné, že ich počas deti vystriedajú hneď niekoľko. Žiaľ, nie v každej rodine je to z finančných dôvodov možné. Mesto Trnava preto v spolupráci s obchodným centrom na Ulici Ferka Urbánka a partnermi organizuje charitatívnu zbierku Bicykel do každej rodiny. Od 16. marca do 9. apríla 2020 môže každý, kto vlastní starší či nepoužívaný bicykel, kolobežku alebo trojkolku, darovať tieto dvoj- a trojkolesové dopravné prostriedky rodinám, ktoré si ich kúpu nemôžu dovoliť.

Zberné miesto na darované (nielen) bicykle je na prízemí obchodného centra na Ulici Ferka Urbánka v pracovných dňoch od 15.00 do 20.00 h a medzi 10.00 a 18.00 h počas víkendov. Po ukončení zbierky organizátori vyberú rodiny, do ktorých darované veci poputujú. Ešte predtým, samozrejme, prejdú revíziou; do funkčného stavu ich zrenovuje partnerská spoločnosť. K novým majiteľom sa tak dostanú ešte pred začiatkom letnej sezóny, kedy ich budú môcť naplno využiť.

„Naše nákupné centrum pôsobí na trhu vyše 15 rokov. Za ten čas sme zorganizovali množstvo podujatí či akcií pre našich zákazníkov, ktorých vernosť si mimoriadne vážime. Je preto prirodzené, že sme sa tentokrát rozhodli byť skutočne prínosom pre našu komunitu a považujeme za svoju povinnosť poskytnúť ľuďom z Trnavy okrem nákupných možností aj reálnu pomoc,“ hovorí Pavla Škorcová, riaditeľka OC.


V Nitre sa obdobná zbierka uskutočnila nedávno. Spolu sa vyzbieralo približne 80 bicyklov, v Trenčíne dokonca až 200. Budú Trnavčania ešte štedrejší?

Cieľom projektu je podporiť voľnočasové a športové aktivity aj pre sociálne slabšie rodiny. Mesto Trnava, ktoré práve v tomto roku nesie titul Európske mesto športu, chce k športovaniu motivovať čo najväčšiu časť verejnosti, pričom dlhodobo pracuje na zlepšovaní športovej infraštruktúry v meste a vytváraní vhodných podmienok na športovanie pre všetky vekové kategórie.

„Projekt Bicykel do každej rodiny nás veľmi oslovil a preto nad ním Mesto Trnava prevzalo záštitu. Našou úlohou je zodpovedný výber rodín, ktoré si vzhľadom na svoju sociálnu a ekonomickú situáciu nemôžu dovoliť kúpiť bicykel pre každého jej člena. Verím, že práve týmto projektom spoločne prispejeme k podpore pohybovej gramotnosti detí a rovnako aj k tomu, aby rodičia so svojimi deťmi trávili voľný čas aktívne,“ dodáva Eva Nemčovská, viceprimátorka Trnavy.

6.3.2020 13:47

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová