Mesto Trnava

Mesto chce občanom pomôcť s registráciou na očkovanie, zriaďuje linky pre tých, ktorí nemajú prístup na internet

*Informáciu o telefonických linkách Mesta Trnava na pomoc s registráciou na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sme v stredu 17. marca 2021 aktualizovali. Prečítajte si aktuálny článok.

Mať doma internetové pripojenie či poradiť si s online formulárom nie je samozrejmosťou pre každého. Zaregistrovať sa na očkovanie proti koronavírusu je však momentálne možné iba týmto spôsobom, preto Mesto Trnava zriaďuje telefonické linky pre ľudí, ktorí s tým potrebujú pomôcť a nemajú sa na koho obrátiť. 

Služba začne fungovať od pondelka 15. marca 2021 na číslach 0949 117 920 a 0915 972 143 033/32 36 360 a 033/32 36 361 medzi 8.00 a 14.00 hod. Linky sú určené prioritne občanom Trnavy. 

Je dôležité upozorniť na to, že linky mesta neslúžia na prednostné objednanie sa na očkovanie. Zodpovední zamestnanci Mestského úradu v Trnave budú volajúcich registrovať do štátneho systému čakateľov na očkovanie a výber termínov bude záležať na aktuálnej obsadenosti vakcinačných centier. Ministerstvo zdravotníctva SR otvára voľné pozície priebežne podľa krajov a vekových skupín vo večerných hodinách.   

Telefonická služba Mesta Trnava pomáha tým, ktorí sa na webe korona.gov.sk nevedia zaregistrovať sami, oproti iným záujemcom však nie je nijako zvýhodnená. Zamestnanci mesta nemôžu volajúcim zaručiť skorší termín vakcinácie, iba za nich vyplniť elektronický formulár v prípade, že budú k dispozícii voľné miesta.  

Volajúci dávajú súhlas na spracovanie svojich osobných údajov kompetentnými zamestnancami Mestského úradu v Trnave na účely registrácie na očkovanie. Občania budú na túto skutočnosť upozornení na začiatku telefonátu.


Ilustračné foto: pexels.com

Samospráva prosí obyvateľov, aby svojim blízkym, známym či susedom, obzvlášť tým, ktorí žijú osamelo, podali pomocnú ruku i z vlastnej iniciatívy. Viac ako kedykoľvek predtým je na mieste solidarita a spolupatričnosť a niektorí ľudia v našom okolí možno potrebujú práve takúto pomoc v oblasti informačných technológií.  

„S registráciou na očkovanie by mal pomáhať všeobecný lekár, v týchto náročných časoch však chceme vyjsť našim občanom v ústrety aj takýmto spôsobom, hoci pri možnostiach zabezpečenia vakcinácie sme limitovaní kapacitami štátu,“ hovorí viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.

Okrem tejto služby zriadilo mesto začiatkom marca nákupnú linku pre ľudí v karanténe, ktorí nemajú možnosť požiadať svojich blízkych o nákup potravín, drogérie či liekov. Samospráva okrem toho pripravila priestory na veľkokapacitné vakcinačné centrum v Mestskej športovej hale na Rybníkovej 15. Centrum zariadené po materiálnej i technickej stránke mala v úmysle odovzdať Fakultnej nemocnici Trnava, aby v ňom mohla spustiť očkovanie verejnosti, nemocnica ani štát však ponuku zatiaľ nevyužili.

12.3.2021 15:09

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová