Mesto Trnava

Mesto darovalo 44 tabletov organizáciám, základným školám a osamelým rodičom

Mesto Trnava darovalo v piatok 20. januára 2023 viac ako štyridsať tabletov organizáciám a osamelým rodičom. Tablety dostali aj základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. K dispozícii ich budú mať učitelia telocviku pri zlepšovaní pohybovej gramotnosti žiakov.
Prítomných privítali viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská a vedúca odboru sociálneho Mestského úradu v Trnave Ingrid Huňavá. 

„V prvom rade vás tu vítam, považujem to za priateľské gesto, že sme sa tu takto stretli. Tablety majú plné softvérové vybavenie a budem rada, ak u vás, pri vašich aktivitách, nájdu využitie,povedala Eva Nemčovská. 

Tablety mestám poskytol Štatistický úrad SR na účely sčítania obyvateľov v roku 2021 a neskôr im ich postúpil darovacou zmluvou. Mesto Trnava sa zariadenia rozhodlo darovať ďalej organizáciam a jednotlivcom.

Okrem základných škôl a osamelých rodičov tablety poputovali do Zariadenia pre seniorov a občianskym združeniam Pre zmysluplný život,  Naše stacko, denný stacionár Náš dom, Comitas a Rodina.

20.1.2023 10:11

Komentárov: 0