Mesto Trnava

Mesto do augusta odovzdá trnavským deťom päť zrekonštruovaných ihrísk a jedno celkom nové

Trnavské deti, ktoré neodídu v lete k moru alebo na dedinu k starým rodičom, sa budú mať kde hrať. Mestská samospráva do konca júla zrekonštruuje, doplní a vybuduje šesť detských ihrísk. Vynovený bude obľúbený Guliver v Parku Antona Bernoláka, nové hracie prvky budú osadené na Mozartovej, Na hlinách, na Ulici Teodora Tekela, na Limbovej a celkom nové ihrisko vznikne na Vajanského ulici. Na tento účel je v rozpočte mesta vyčlenená suma 250 tisíc eur.

Guliver dostane nové pieskovisko s masívnym obrubníkom na sedenie zo smrekového dreva, kde budú deti chránené dreveným plôtikom so vstupnou bránkou. Z trvanlivého a tvrdého agátového dreva budú nové prevažovacie hojdačky a tabuľa s prevádzkovým poriadkom.
Deti na Vajanského ulici nájdu na ihrisku minivežu so schodíkmi, šmykľavku, hračku v podobe zvieratka s integrovaným tunelom, zemnú trampolínu, kolotoč, závesnú hojdačku, malú „lezeckú skalu“ pre budúcich horolezcov a trojitú hrazdu. Nebudú chýbať ani lavička, kôš na odpadky a tabuľa s prevádzkovým poriadkom.
Nová miniveža, hračka s tunelom, trampolína, kolotoč, reťazová hojdačka a trojitá hrazda budú aj na Mozartovej ulici, kde sa deti môžu tešiť aj na nové pieskovisko, výkyvný kruh a skupinovú hojdačku na spôsob hniezda.
Podobné zostavy hračiek a mobiliár pribudnú aj na Limbovej ulici, ale Na hlinách a na Ulici Teodora Tekela bude namiesto lezeckej skaly šesťhranná lezecká zostava s rebrinami, zvislým lanom a tyčou na šplhanie, hrazdou a šikmou „horolezeckou“ stenou.
Nové hracie prvky sú vyrobené z materiálov odolných proti poškodeniu aj vplyvom počasia a spĺňajú súčasné požiadavky na bezpečnosť pri detských hrách. Dopadové plochy majú byť z gumového granulátu, v niektorých prípadoch aj z oblého štrku, aby sa minimalizovalo riziko poranenia pri páde. Konečný vzhľad hračiek a farebnej kompozície ihrísk môže byť ešte ovplyvnený výsledkami verejných súťaží.
Inštalácii nových hračiek budú predchádzať prípravné práce spočívajúce vo vybúraní starých betónových plôch, pieskovísk, nevhodných prvkov a úpravách terénu. Samotnú montáž hracích prvkov a mobiliáru s dopadovými zónami vrátane výkopov, základov a uvedenia stavbou dotknutých povrchov do pôvodného stavu zrealizujú dodávatelia, ktorí vzišli z verejných súťaží. Tam, kde to bude možné, mestská samospráva ešte uvažuje aj o dosadení novej zelene v jesennom termíne.


Obrázky šmykľavky, horolezeckej steny a psíka s tunelom sú orientačné. Farebnosť a konštrukčné riešenia môžu byť v skutočnosti trochu odlišné, lebo závisia od výsledku verejnej súťaže na dodávateľa.

22.6.2018 12:04

Komentár: 1

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

No ved už je september a ten okrúhly štrk je svinstvo! To dajte na ihrisko pre veľké deti a nie na to na T. Tekela ktoré je pre maličké detičky!

Dáša Neštická

13.9.2018 18:39

 
Chcete vedieť, čo je nové?