Mesto Trnava

Mesto pokračuje vo víkendovom antigénovom testovaní, občanom bez internetu pomôže s registráciou do Čakárne

V sobotu 20. a nedeľu 21. marca 2021 sa všetci, ktorí potrebujú certifikát s výsledkom antigénového testu, budú môcť otestovať v mestských odberových miestach (OM). Otvorené budú ako obvykle medzi 8.00 a 18.00 hod., počas soboty sa k šestnástim tradičným odberovým miestam pridá aj OM v Modranke.
Objednať sa na presný termín je možné už teraz – vďaka mobilnej aplikácii TrustOne ušetríte čas a navyše nemusíte po odbere ostávať na mieste, pretože výsledok testovania vám príde priamo do smartfónu v elektronickej podobe.

„Za týždeň príde na antigénové testovanie v celom okrese Trnava zhruba 55 000 ľudí, z toho takmer 20 000 sa otestuje v šestnástich mestských odberových miestach počas víkendu. Je zjavné, že ľudia túto možnosť vyhľadávajú a preto budeme naše víkendové odberové otvárať aj po 22. marci, keď Trnava prejde do bordovej farby COVID automatu. Negatívny test bude totiž potrebný aj naďalej a Trnavčanom chceme uľahčiť spôsob, akým sa k nemu dostanú,“ hovorí zástupkyňa primátora Trnavy Eva Nemčovská.

Pre občanov v karanténe je naďalej k dispozícii núdzová nákupná linka mesta. Zamestnanci odboru sociálneho MsÚ im na čísle 033/32 36 168 zabezpečia nevyhnutné nákupy potravín, drogérie a liekov. Linka funguje v pracovných dňoch medzi 8.30 a 11.00 hod.

Mesto Trnava okrem toho avizovalo aj spustenie dvoch telefonických liniek pre záujemcov o očkovanie proti koronavírusu, ktorí majú ťažkosti s registráciou v online formulári alebo nemajú pripojenie na internet. Služba mala fungovať od pondelka 15. marca, štát však tzv. Čakáreň, teda systém, do ktorého sa majú záujemcovia o vakcínu prihlasovať, spustil až v stredu 17. marca.

„Sme pripravení pomáhať tým, ktorí sa nevedia v Čakárni zaregistrovať sami. Vyplníme za nich online formulár na základe údajov, ktoré v telefonáte uvedú. Naša služba však nie je nijako zvýhodnená oproti ostatným, termíny očkovania sa budú prideľovať centrálne podľa veku. Z našej strany ide o asistenciu pri registrácii, nie možnosť prednostného objednania sa. Proces vakcinácie a aktuálne kapacity sú v réžii štátu,“ vysvetľuje viceprimátorka.

Z technických dôvodov sa menia kontaktné údaje dvoch uvedených telefonických služieb samosprávy. Fungovať budú v pracovných dňoch medzi 8.00 a 14.00 hod. na číslach 033/32 36 360 a 033/32 36 361.

Odberové miesta bez časenky

 • Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
 • Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
 • Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
 • Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)
 • Denné centrum – Dedinská 9, Modranka

Odberové miesta len pre vopred objednaných

 • Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
 • Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
 • Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
 • Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Výhody mobilnej aplikácie TrustOne:

 • Svoje údaje si zaregistrujete vopred a skrátite dobu čakania na odber.
 • Môžete sa objednať na konkrétne časové okno vo vybraných OM.
 • Po odbere nemusíte čakať na výsledok a papierový certifikát, všetko vám príde do aplikácie.

Ako sa zaregistrovať:

 1. Stiahnite si do smartfónu aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).
 2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.
 3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.
 4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID" v menu aplikácie). Je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.
 5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
 6. Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.


Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

 1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.
 2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.
 3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.
 4. Ak chcete zaregistrovať svoje dieťa vo veku do 15 rokov, zvoľte možnosť „Občan SK, ktorý nemá občiansky preukaz“.
 5. Cudzinci sa registrujú na číslo svojho pasu (aplikácia ponúka viacero jazykov).


Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

17.3.2021 16:59

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?