Mesto Trnava

Mesto Trnava a City-Arena podpísali Memorandum o spolupráci

Mesto Trnava a akciová spoločnosť City-Arena Trnava dnes podpísali Memorandum o spolupráci, v ktorom deklarujú svoj zámer spolupracovať pri realizácii projektu CITY ARENA - Štadión Antona Malatinského. Pri výstavbe obyvateľov mesta Trnavy investor plánuje preinvestovať 76 miliónov eur.

„Moment podpisu memoranda vnímame spolu so zmenou územného plánu ako zavŕšenie prvej etapy nášho snaženia, ktorá trvala približne 1 rok,“ hovorí Ing. arch. Pavol Adamec, predseda predstavenstva investora City-Arena, a. s. zo skupiny Euro MAX Slovakia, ktorá sa zameriava na výstavbu a prevádzku obchodno-zábavných centier a výstavbu mestskej polyfunkcie. „Je to však len štartovacia čiara, máme pred sebou ešte dlhú cestu a čaká nás veľa práce pre dosiahnutie tohto cieľa. Zatiaľ sa nám avizovaný harmonogram darí napĺňať a koncom roka by sme chceli dosiahnuť vydanie územného rozhodnutia. Je to aj vďaka tomu, že cítime podporu a ústretovosť k nášmu projektu na všetkých úrovniach. Sme za to vďační a veríme, že koncom roku 2014 potešíme obyvateľov mesta Trnavy a fanúšikov Spartaka novým štadiónom vrátane ostatnej vybavenosti.“

Štadión je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek UEFA a FIFA s kapacitou 17 500 miest, súčasťou areálu bude dvojpodlažné podzemné parkovisko, 120-lôžkový hotel, administratívne priestory a obchodné centrum s multikinom. Celý komplex bude spĺňať štandardy moderných stavieb vrátane ekologických technológií a energetickej úspornosti.

 

Tlačová správa spoločnosti City-Arena, a. s.

17.7.2012 11:52

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?