Mesto Trnava

Mesto Trnava sa bude uchádzať o titul Európske mesto športu 2020

Mesto Trnava privíta v apríli komisárov z ACES Europe (Federácie európskych hlavných miest a  miest športu) pri Európskej únii v   Bruseli a bude sa uchádzať o medzinárodné uznanie a titul Trnava – Európske mesto športu pre rok 2020.

Trnava je vďaka úspešným športovým klubom známa aj ako mesto, kde sa športu darí a rastú v ňom zaujímavé a výrazné talenty. Na podpore športu participuje samospráva v mnohých smeroch. Spolupracuje so športovými klubmi, viac ako 70 z nich podporuje dotačným systémom, organizuje športové podujatia, zapája žiakov i študentov do športových aktivít, buduje a revitalizuje športoviská a hostí mnohé medzinárodné európske i svetové šampionáty v softbale, frisbee, volejbale či zápasení. V roku 2019 bude hostiť Trnava Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike.

Komisári navštívia počas svojej návštevy viaceré športoviská a športové aktivity v našom meste, pod drobnohľad si zoberujú aj športovú infraštruktúru či zapojenie obyvateľstva do športových podujatí. Získať titul Európske mesto športu znamená nielen zviditeľnenie mesta, zvýšenie úrovne športu, cestovného ruchu, ale aj zaradenie mesta do siete miest športu v Európe, zdieľanie skúseností medzi jej členmi a získanie možnosti zapojiť sa do podporného systému Európskej komisie.

Našimi predchodcami boli krajské mestá Košice, Banská Bystrica, Nitra a Michalovce, z európskych napr. Maribor, Pisa, Florencia, z českých Olomouc a Ostrava. Veríme, že v roku 2020 pribudne do zoznamu aj naše mesto.


logo kandidatúry

foto: Mesto Trnava, Anna Tamajková 

5.3.2019 12:29

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?