Mesto Trnava

Mestská polícia bude sídliť na prízemí v bývalom Tatraskle

Dolná, presklená časť budovy bývalého Tatraskla na Trhovej ulici 2 oproti mestskému úradu prechádza rekonštrukciou. Priestor s rozmermi 14 x 8 m sa momentálne nevyužíva, po obnove sa z neho stane klientske centrum stálej služby Mestskej polície mesta Trnava.


Vizualizácia vchodu do klientskeho centra mestskej polície na Trhovej 2

Priamo z Trhovej ulice sa po novom vojde na miesto prvého kontaktu, kde budú občanom nonstop k dispozícii príslušníci mestskej polície. Okrem miestnosti prvého kontaktu bude priestor obsahovať miestnosť pre operačného pracovníka mestskej polície, dve miestnosti na administratívne činnosti a časť určenú pre kamerový monitorovací systém.

„Dôvodom rekonštrukcie je potreba zabezpečenia lepších a vyhovujúcejších priestorových a pracovných podmienok mestskej polície. Nové priestory nepochybne ocenia aj občania, ktorí sú na stálej službe mestskou políciou vybavovaní," hovorí náčelník MsP Ivan Ranuša.

Predpokladané náklady na prestavbu sú zhruba 266 000 eur. Stavebné práce sa už začali a pokiaľ sa nevyskytnú komplikácie, mali by byť hotové do konca apríla. Stála služba mestskej polície v terajších priestoroch z bočnej strany budovy na Trhovej 2 je, samozrejme, neustále občanom k dispozícii bez obmedzení.

Aj tento projekt môžete sledovať na portáli planujmesto.trnava.sk.


Priestor v minulosti slúžil na rôzne účely, momentálne sa nevyužíva.

26.1.2024 9:13

Komentárov: 0