Mesto Trnava

Mestské zásahy: Posun uzávierky a diskusia o umení vo verejnom priestore


Organizátori Mestských zásahov Trnava 2016 sa rozhodli predĺžiť možnosť prihlasovať podnety a projekty až do 20. apríla. Chcú tak vyhovieť tým, ktorí nestíhali dokončiť svoje projekty v pôvodne stanovenom termíne.

Pokračovať sa bude aj v diskusiách o verejnom priestore v Trnave. Keďže je to už veľmi dávno, čo sa v našom meste podarilo natrvalo alebo aspoň dočasne umiestniť akékoľvek umelecké dielo do verejného priestoru, prebehne už túto sobotu 16. apríla počas Trnavského rínku diskusia práve o tom. Hosťami budú kurátor Vladimír Beskid, sochárka Nina Šošková a šéf kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Diskusia pod názvom Outdoorové umenie bude prebiehať v záhrade jazykovej školy Harmony na Kapitulskej ulici ako súčasť programu Trnavského rínku.
Začiatok je o 14.30 h.
Vstup voľný.

Podrobnosti nájdete na adrese:
www.facebook.com 


VLADO BESKID

je nielen doma, ale aj v zahraničí uznávaný historik umenia a kurátor. Pôsobil ako umelecký riaditeľ projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013. Učil na Fakulte umení TUKE i na Trnavskej univerzite. Do roku 2011 bol riaditeľom Galérie Jána Koniarka. Neskôr pracoval aj ako šéfkurátor Múzea mladého umenia v Prahe. Dnes pôsobí v bratislavskej Kunsthalle. Napriek častej práci mimo mesta stále žije v Trnave.


NINA ŠOŠKOVÁ

sochárka, výtvarníčka a koordinátorka mnohých kultúrnych projektov. Dlhodobo sa venuje práve téme umenia vo verejnom priestore. Spomenúť môžeme najmä jej projekty Outdoor Gallery a Medzicentrum. Pracovala tiež pre projekt SPOTs v Košiciach a Kunsthalle v Bratislave. Dnes pracuje pre organizáciu Konekt. S Trnavou ju spája dlhodobá spolupráca s Martinom Kochanom.


PAVOL TOMAŠOVIČ

je šéfom kancelárie primátora a hovorcom mesta Trnavy. Celoživotný záujem o umenie a kultúru sa snaží pretaviť aj do svojej práce na radnici, a preto je často prvým človekom, s ktorým sa dajú nové projekty preberať. Organizuje množstvo podujatí v západnom krídle radnice a vo voľnom čase píše. Jeho posledná kniha Mosty ponad čas s úspechom vyšla v tomto roku.


Mestské zásahy Trnava 2016 organizujú Mesto Trnava, Publikum.sk, UzemnePlany.sk a Galéria Jána Koniarka s podporou partnerov Dupos, ArchiTT, Čierne Diery, TrnaskýHlas.sk, Trnava-live.sk, časopis ARCH a Archinfo.sk. Hlavný partnerom je spoločnosť Siemens Slovensko.

Tlačová správa OZ Publikum

Lokalita

GPS:
N 48.37739482986323 / E 17.592325511144963

12.4.2016 12:12

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová