Mesto Trnava

Mestský trh by mal po novom fungovať v centre počas piatkov a sobôt, návrh prerokujú poslanci mestského zastupiteľstva

Mestské trhovisko je o krok bližšie k svojmu presťahovaniu spred zimného štadióna do centra Trnavy. Samospráva zverejnila návrh fungovania v novom režime (v podobe návrhu všeobecne záväzného nariadenia), od ktorého si sľubuje jednak zatraktívnenie trhu pre širokú verejnosť a tiež spestrenie diania v historickom jadre mesta.

Mestský trh by sa mal konať na Trojičnom námestí a v jeho okolí (Hlavná, Divadelná a Hviezdoslavova ulica), pričom konkrétne rozmiestnenie stánkov by záviselo na aktuálnej situácii, napr. na paralelne sa konajúcich podujatiach v centre mesta.

Doba prevádzky Mestského trhu je navrhnutá na piatky a soboty od 7. do 11. hodiny. Predajcovia budú mať možnosť vojsť k svojim stánkom motorovými vozidlami medzi 5.00 a 7.00 h a po skončení trhu od 11.00 do 13.00 h. Rozloženie stánkov počas prvého kalendárneho roku zabezpečí mesto, predajcovia ich ráno už nájdu pripravené. Každý z nich bude vybavený aj slnečníkom, ktorý bude chrániť ich aj tovar pred slnečnými lúčmi či dažďom.
Trh bude spravovať mestská organizácia Správa majetku mesta Trnava, priamo na mieste bude prítomný správca, ktorý bude dohliadať na prípravu a konanie akcie v súlade s Trhovým poriadkom.

Na Mestskom trhu nájdu návštevníci široký sortiment od sezónnej zeleniny a ovocia cez drobné umelecké a remeselné výrobky až po kvety, priesady a mnoho ďalšieho. Výhodou trhoviska uprostred mesta je okrem pekného prostredia aj blízkosť rôznych prevádzok, obchodov a kaviarní. Na terajšie trhovisko pod Mestským zimným štadiónom sa chodí účelovo – nakúpiť a naspäť domov. Návštevu trhoviska však budete môcť po novom spojiť s výletom do mesta, stretnutím s priateľmi či posedením pri káve. Týmto spôsobom Mestský trh priláka aj nových zákazníkov, ktorí počas prechádzky v centre isto neodolajú lákavému ovociu či záplave kvetov v stánkoch.
V pešej dostupnosti Trojičného námestia sú dostatočné parkovacie kapacity (a v sobotu je parkovanie zdarma), takže sa netreba obávať problémov s parkovaním. Navyše, na uľahčenie prenosu ťažšieho nákupu z trhoviska k autu plánuje mesto zapožičiavať vozíky.

V prípade, že mestské zastupiteľstvo na svojom rokovaní v utorok 26. apríla návrh schváli, nadobudne VZN účinnosť 15. dňom od vyvesenia na úradnej tabuli mesta. Znamená to, že samospráva bude administratívne pripravená na presun trhoviska a o konkrétnom termíne spustenia Mestského trhu na novom mieste bude informovať vopred.
 


Trh v centre mesta už dobre poznáme z tradičného Májového kvetu


Stánky so zaujímavým tovarom či službami vždy prilákajú množstvo ľudí.
 

Foto: Matúš Koprda

5.4.2022 22:01

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová