Mesto Trnava

Mikuláš otvára na radnici filiálky neba aj pekla

Tak toto sme tu ešte nemali! Mikuláš otvára 5. decembra v západnom krídle trnavskej radnice vysunuté pracoviská neba aj pekla a pozýva trnavských škôlkarov a žiačikov na jedinečnú poznávaciu exkurziu v réžii Mesta Trnavy, Kompánie trnavských žoldnierov a Trnavského šermiarskeho cechu.
Mikuláš sa už nechal počuť, že vraj to bude tento rok v Trnave fakt husté, lebo v pekle už pripravili mimoriadne zásoby uhlia a prútených metiel pre neposlušné deti. Uvažuje sa aj o vreciach na ich transport do pekla a notebooky najvýznamnejších pekelných osobností sú rozžeravené od intenzívnych príprav strašidelných príhovorov.
My sme však získali v kuloároch značne odlišné informácie, preto by sme radi potichu uviedli celú záležitosť na pravú mieru. Scéna, kostýmy aj muzika budú síce špičkové, ale pokiaľ ide o to peklo, pravda je taká, že najstrašnejší čerti budú v tom čase na konkurze na hlavnú úlohu v najnovšom naštudovaní opery Antonína Dvořáka Čert a Káča na Opernej scéne Pekelného národného divadla a do Trnavy budú vyslaní len malí čertovskí babráci, ktorí nemajú na rozume nič rozumnejšie ako samé „srandičky“. Oveľa lepšie to nebude ani s tým nebom, lebo archanjeli a ďalší významní anjeli sú pred sviatkami mimoriadne zaneprázdnení, a preto do Trnavy posielajú len anjelikov „záškolákov“ v nádeji, že sa od trnavských detí naučia aspoň pár básničiek, aby v anjelskej škole na konci roka neprepadli.
Jediné, čo má Mikuláš pri príprave návštevy v Trnave pevne v rukách, je jeho vlastná úloha – milo privítať a obdarovať trnavské detičky. Pssst, nič o tom zbabranom pekle ani nebi na radnici neprezraďme a nepokazme mu radosť, lebo už sa na stretnutie s deťmi veľmi teší. Ale aby sme nezabudli: Mikuláš sa vraj teší nielen na deti, ale aj na dospelých Trnavčanov. Po štvrtej hodine dá zapriahnuť kone do koča, aby nezmeškal stretnutie s nimi o piatej podvečer na Trojičnom námestí.

Mikuláš pozýva deti na stretnutie.

25.11.2013 19:03

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte