Mesto Trnava

MiniTrnava oslávi jubilejný piaty ročník

Mesto detí, ktoré už štyrikrát vyrástlo na trnavskom zimnom štadióne, príde tento rok s novinkami. Jubilejný piaty ročník sa začne v stredu 6. júla 2023 a až do piatku 21. júla bude každý pracovný deň medzi 8. a 15. hodinou vítať deti z Trnavy aj okolia.

„Leto v miniTrnave sa už dá považovať za tradíciu – máme deti, ktoré chodia pravidelne a stále majú v meste detí čo objavovať. Aj pre rodičov je to výborný spôsob, ako sa im postarať o kvalitný letný program,“ hovorí koordinátorka projektu Katarína Haršányiová z odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave.

Tak ako vždy bude aj tento rok miniTrnava zadarmo a bez potreby prihlasovať sa vopred. MiniTrnavčanom vo veku od 8 do 15 rokov stačí jednoducho prísť, zaregistrovať sa na miniTrnavskej matrike a s preukazom občana miniTrnavy sa rovno môžu pustiť do hry na mesto. Čakať ich budú rôzne stanovištia, ktoré spolu tvoria ozajstné minimesto – od úradov cez dielne, záhradníctvo či univerzitu až po redakciu novín a televízie.

„Do leta je možno ešte ďaleko, ale my sme už začali prípravy. Onedlho spustíme nábor na spolupracovníkov, ktorých následne vyškolíme na workshopoch. Zakladáme si na tom, aby vedúcimi stanovíšť boli kreatívni, trpezliví a empatickí ľudia, ktorých bude táto práca baviť a prispejú k tomu, že sa budú deti v miniTrnave dobre cítiť,“ vysvetľuje Gabriela Ručková, ktorá na projekte zastrešuje personálnu a metodickú stránku. „Je dôležité, aby vedeli deti podporiť v samostatnom rozhodovaní, zvládaní rôznych situácií a zodpovednosti. Deti sa tu menia na miniobčanov vlastného mesta so všetkými výsadami aj povinnosťami. MiniTrnava je taký malý tréning práce v kolektíve, vzájomnej komunikácii aj občianskej zodpovednosti, a to ju robí výnimočnou.“

K pestrosti mesta detí a bohatosti aktivít prispievajú aj partneri projektu. Mesto i tento rok vyhlasuje výzvu na poskytnutie sponzorstva miniTrnavy. Firmy či fyzické osoby môžu projekt podporiť materiálne alebo poskytnutím služby.  

Aktuálne informácie budeme zverejňovať na webstránke mini.trnava.sk a facebookovom profile miniTrnava – mesto detí.

Pozrite si fotografie z minulých ročníkov miniTrnavy:

17.2.2023 13:36

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová