Mesto Trnava

Na Festivale Lumen program pre deti, Komajota, 3T a 30 prednášok

Festival Lumen privíta svojich účastníkov v našom meste počas víkendu 6. – 7. júna. Keďže v posledných rokoch organizátori v programovej štruktúre myslia aj na Trnavčanov, mladých z okolia a rodinky s deťmi, city music festival sa stáva lákadlom nielen pre mladých kresťanov.
„Odkedy sa Festival Lumen koná na Trojičnom námestí, stalo sa už pravidlom, že koncerty zahraničných a slovenských kapiel na hlavnom pódiu sú pre všetkých zadarmo,“ povedal PR manažér festivalu Michal Královič. Organizátorom sa tak darí priniesť do bezprostredného centra mesta kvalitný hudobný program, ktorý si môžu vychutnať nielen účastníci festivalu, ale i okoloidúci.
Počas 22. ročníka pokračuje festival v minuloročnej novinke – XL zóne, ktorá je spoplatnená symbolickou sumou 7 EUR. Ide o sprievodný program, ktorý obsahuje rôznorodé ponuky a jeho súčasťou je tento rok napr. divadelné improvizačné zoskupenie 3T (Tri Tvorivé Tvory), ktoré sa v poslednom čase teší veľkej obľube medzi Trnavčanmi. Ďalším lákadlom XL zóny, ktoré poteší náročnejšieho poslucháča, je koncert kapely Komajota. Samozrejmosťou je Tanečné divadlo ATak, ktoré pravidelne vypredáva festivalové hľadisko. Marián Čekovský do Trnavy pozve spisovateľa Daniela Heviera a fotografa Andreja Bána. Aj obľúbený „farár“ Marián Kuffa bude súčasťou festivalu prostredníctvom premietania filmu Všetky moje deti.
Viac ako 30 prednášok a workshopov sa zaoberá aktuálnymi témami – od dobrovoľníctva, cez osobnostný rast človeka, trápenie vo vzťahoch až po politický marketing a kontroverznú diskusiu s bývalou pornoherečkou. Špecialitami budú interaktívny hand-made workshop a tanečný workshop s členmi tanečnej skupiny The Pastels.

Ponuka pre trnavské rodinky s deťmi je tiež bohatá – detský kútik bude fungovať na radničnom nádvorí a ponúkne nafukovaciu atrakciu, maľovanie na tvár, ukážkové hodiny jazykovej školy, či prítomnosť Mamaklubu.

Okrem priebežných aktivít sú deti pozvané na Rozprávku na dobrú noc v piatok o 18.00 hodine a detské predstavenia Divadla Agapé v sobotu o 15.30 a 17.00 hodine.

Viac o programe festivalu a predpredaj vstupeniek do XL zóny nájdete na www.fln.sk.

3.6.2014 11:18

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová