Mesto Trnava

Na ihrisku v Kamenáči sú nové hračky pre najmenších

Nové atraktívne hracie prvky pre deti pribudli v týchto dňoch na ihrisku v Kamennom mlyne, ktoré bolo odovzdané do užívania v jarných mesiacoch minulého roka. Mestská samospráva chce týmto spôsobom vyhovieť občanom, ktorí žiadali doplnenie ihriska hračkami vhodnými aj pre najmenších návštevníkov.
Jestvujúcu ponuku hracích prvkov pre menších i väčších v Kamenáči rozšírili nové hračky z kvalitného tvrdého dreva dobre odolávajúceho poveternostným vplyvom. „Malkáči“ si budú môcť vybrať, či sa pohojdajú na pružinových hojdačkách v podobe koníka a mačičky, alebo sa usadia do košíkových závesných hojdačiek zavesených na drevenej kolovej konštrukcii. Zabezpečené sú aj požiadavky malých staviteľov hradov a zámkov, pekárov, cukrárov a obchodníkov. Svoje staviteľské, kuchárske a obchodné aktivity budú môcť realizovať na novom šesťhrannom pieskovisku s priemerom šesť metrov.
Na zabezpečenie a osadenie nových hračiek na ihrisku v Kamennom mlyne vynaložila mestská samospráva približne 5 230 eur.

Nové hračky pre najmenších pribudnú počas júna aj v areáli Základnej školy na Mozartovej ulici. Deti vo veku od jedného do šesť rokov sa budú môcť pohojdať na závesnej alebo pružinovej hojdačke, uskutočňovať prvé odvážne výstupy na šmykľavku či expedície do neprebádaných svetov cez tunelovú preliezačku. Pre detičky vo veku od troch rokov bude k dispozícii aj malý kolotoč. Finančné náklady mestskej samosprávy na zabezpečenie a osadenie nových hračiek sú približne 7 650 eur.

28.5.2013 16:18

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

 
Chcete vedieť, čo je nové?