Mesto Trnava

Na jarmoku bude nielen zábava, ale aj šikovné vecičky do gazdovstva: metly pre bosorky a trdelníky pre trdlá

Blíži sa Tradičný trnavský jarmok – jedno z najočakávanejších podujatí roka s tradíciou, ktorá vznikala pred stáročiami spoločne s naším mestom. Od štvrtka 11. septembra do nedele 15. septembra bude historické centrum mesta žiť pestrým jarmočným ruchom, v piatok 12. a v sobotu 13. septembra znova ožije aj Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka.
Podobne ako kedysi, aj dnes si budú môcť Trnavčania a návštevníci mesta vyberať do gazdovstva i na pamiatku od výmyslu sveta: prútené košíky pre kvočky, metly pre bosorky, trdelníky pre trdlá, zvonce pre ovečky, čačky pre parádnice, varešky a valčeky na cesto pre manželky, hrnčeky pre vodníkov, ručne tkané lietajúce koberčeky a balóny (špeciálne modely pre cestovateľov aj domasedov), vzácne kamene pre domácich kúzelníkov, medovníky pre frajerky, med pre medveďa, cigánsku pre všetkých, prvý burčiak pre zdravie a mnoho iného tradičného jarmočného tovaru a dobrôt.
Ľudovoumeleckí výrobcovia sa rozložia vo vyše sto osemdesiatich stánkoch, tohtoročnou novinkou medzi nimi bude gemerská paličkovaná čipka od Dagmary Dieovej z Betliara.
Z tradičných jarmočných pochúťok si návštevníci budú môcť vyberať vo vyše dvadsiatich stánkoch na Vajanského ulici a v osemnástich stánkoch na Radlinského. Novinkou v sladkej ponuke bude čokokebab, nebudú však chýbať ani štrúdle, lokše, langoše, podplamenníky, valašské frgále, varená kukurica, pukance, pražené oriešky, šišky, syry, domáce údeniny a neodmysliteľné tekvicové jadierka. 
Atmosféru trhu doplnia koncerty a tanečné vystúpenia na Trojičnom námestí a atrakcie ľudovo-technickej zábavy ako napríklad vodné bubliny či jazda na elektrických autíčkach. Ďalšou novinkou bude jazda na motorových simulátoroch, na parkovisku za Domom kultúry. Deti si budú môcť zajazdiť aj na poníkoch v Parku Antona Bernoláka pri detskom ihrisku Guliver, pre starších záujemcov bude pripravená možnosť vyskúšať si streľbu z luku pod dohľadom členov Lukostreleckého klubu Perun Trnava.
Program Tradičného trnavského jarmoku


Srdečne vás pozývame. Pozvánku na jarmok sme už poslali aj slniečku a dúfame, že poštár ju doručí včas.

Aj slinky a bublinky sa nám už zbiehajú na Tradičný trrnavský jarmok. 

Foto: Elena Ursinyová

8.9.2014 19:20

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová