Mesto Trnava

Na Kvetnú nedeľu konečne opäť utopíme Morenu v Trnávke a privítame jar

Nedá sa to dlhšie tajiť. Krokusy a narcisy na trnavskom korze zvedavo vykúkajú zo zeme a už aj vrabce na stromoch čvirikajú, že čoskoro príde jar. Mestská samospráva sa preto rozhodla, že bohyňu zimy Morenu konečne zhodíme z trónu a aby sa k nám nevrátila, pre istotu ju aj utopíme v Trnávke. Uskutočnenie tejto zmeny vo vládnutí a slávenie príchodu jari sme naplánovali na Kvetnú nedeľu 20. marca.
Všetko sa začne o 14. hodine v kine Hviezda
, kde sa predstavia s tancami a piesňami veľkonočného obdobia deti z folklórnych súborov Trnavy a okolia. Po poldruha hodine sa všetci spoločne vyberú do Ružového parku topiť Morenu v Trnávke. Chaos bezvládia nám však ani na chvíľu nehrozí, lebo deti súčasne prinesú vyzdobené letečko a privítajú v Trnave vládu jari.
Jarné tradície zavládnu aj v blízkej Kalokagatii na Streleckej ulici, kde bude od 14. do 18. hodiny otvorený dvor veľkonočných remesiel. Veľkí aj malí si budú môcť vyskúšať výrobu veľkonočných ozdôb, maľovanie tradičných aj moderných kraslíc a pletenie prútených šibákov. A keď si hladné brušká usilovných remeselníkov začnú žiadať svoje, na rad príde aj praženica z vyfúknutých vajíčok. 

Foto: Norika Szombatová
 

Lokalita

GPS:
N 48.373314848022694 / E 17.587964239286748

9.3.2016 16:04

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová