Mesto Trnava

Na radnici bude opäť Deň otvorených dverí

Boli ste už na trnavskej radnici? Chceli by ste vidieť priestory, v ktorých zasadá mestské zastupiteľstvo, miestnosti, v ktorých štatutári riešia dôležité otázky súvisiace so životom v našom meste, obradnú sieň s novou sklenenou plastikou a obradným stolom, či unikátne stredoveké západné krídlo? Jedinečná príležitosť sa vám naskytne počas Dňa otvorených dverí na radnici v piatok 4. októbra od 10. do 18. hodiny, kedy si budete môcť prejsť jej najtajnejšie zákutia a opýtať sa primátora Vladimíra Butka, viceprimátora Bystríka Stanka a viceprimátorky Kvetoslavy Tibenskej na všetko, čo vás bude zaujímať.

Program pre malých i veľkých

V divadelnej hre Zo života Macka Pu v podaní združenia Na strnisku sa o 10. a 13. hodine dozviete, aké dobrodružstvá sa dajú zažiť cestou na severný pól, o 10. hodine sa deti zo základných škôl dostanú v západnom krídle do Stroja času, detský miniparlament o 11. hodine prezradí, čo zaujíma malých Trnavčanov, tancom vás o 14. hodine zabaví Klub tanečného športu Tyrnavia a o desať minút neskôr Divadlo Agapé pobaví deti, a dospelých vráti do detských čias cyklom rozprávok Princovia a princezné. Základná umelecká škola a Tanečné konzervatóriom Dušana Nebylu sa predstaví o 15. hodine, tešiť sa môžete aj na žiakov zo speváckeho odboru Základnej umeleckej školy M. Schneidera Trnavského a na jej tradičný Dixieland. Svoje vedomosti a zručnosti si o 17. hodine porovnajú trnavské rodiny vo viacgeneračnej súťaži Mám svoje mesto rád (prihlášku môže poslať do 1. októbra aj vaša rodina). Osemnásta hodina bude na jazzovú nôtu. O zábavu a príjemný zážitok sa postará jazzové trio Brisk.
Tí najmladší sa môžu vyblázniť na nafukovacích atrakciách alebo oblepiť cukrovou vatou. Z trnavskej radnice neodídu s prázdnymi rukami, pripravené sú pre ne rôzne drobnosti a balóniky. Opýtať sa budete môcť aj na pešiu zónu, ktorá je momentálne v rekonštrukcii, k dispozícii bude aj jej trojrozmerný model.

Prehliadky radnice a západného krídla

Radnica je miesto všetkým dobre známe, no skrýva aj zákutia, ktoré každý nepozná. Vedeli ste, že tu máme gotické okno alebo umelecké dielo v obradnej sieni od vynikajúceho sklára Valéra Kováča? Viete, kde na radnici nájdete psa alebo kohúta? Odpovede na tieto otázky vám prezradíme v jednotlivých vstupoch o 11.15, 12.00, 12.45, 14.15, 15.00, 16.30 a 17.15 h. Preto netreba váhať. Hurá na radnicu!

Pozerali ste sa už na mesto oknom, ktorým sa pozeral aj naozajstný stredoveký richtár? Videli ste už kresby, ktoré pred storočiami zanechali na stenách žalára väzni, ktorí si tu odpykávali svoj trest? Ak nie, je najvyšší čas to zmeniť! Všetci sú vítaní v západnom krídle. Objavte jeho tajomstvá počas prehliadok so sprievodcom o 15.00, 15.45, 16.30 a 17.15 h.

Zo zákulisia Mestskej televízie

Ak vás zaujíma, ako vyzerá zákulisie televízie a ako to tam funguje, tak pri prechádzke radnicou nezabudnite zablúdiť nad zasadačku mestského zastupiteľstva do našej Mestskej televízie. Od 14. do 18. hodiny tam prezradia každému, ako dokážu vykúzliť všetky upútavky, relácie, či reportáže. Uvidíte redakčnú miestnosť, tajomnú strižňu, vysielacie štúdio a vyskúšať si budete môcť aj prácu moderátora alebo redaktora. 

Keď budem veľký, budem policajtom!

Aj Mestská polícia sa bude prezentovať na Dni otvorených dverí. Zastavte sa pri nich na nádvorí radnice, pripravenú pre vás majú ukážku výstroje a výzbroje, uvidíte policajnú motorku a možno budete môcť v policajnom aute pustiť aj húkačku.

Trnava Tourism vás pozýva do Malého Ríma a jeho okolia

Trnava Tourism si pre vás počas Dňa otvorených dverí pripravila zaujímavé zľavy. Nezabudnite sa zastaviť v ich stánku, v ktorom sa budete môcť oboznámiť s ponukou výletov a atrakcií z regiónu TIRNAVIA (Trnava a okolie). Zakúpiť si budete môcť jedinečné sobotné jesenné prehliadky historického centra mesta Trnavy ? Malého Ríma  a prehliadky vínnych pivníc za špeciálnu polovičnú cenu.

Cieľom podujatia je priblížiť radnicu ako tradičné sídlo našej samosprávy nielen veľkým, ale aj malým Trnavčanom – deťom, z ktorých vyrastú budúci občania nášho mesta, a prispieť tak k vytváraniu a posilňovaniu občianskeho povedomia.
 

Foto: Blažej Vittek

26.9.2013 14:25

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová