Mesto Trnava

Na Trnavskom JAZZyku budeme servírovať chutné hudobné spojenie New Yorku a Slovenska

Začiatkom augusta v Trnave opäť na dva dni padnú rečové bariéry a ľudia z Ameriky, Rakúska, Slovinska, Srbska, Poľska, Českej republiky a Slovenska sa budú dorozumievať Trnavským JAZZykom. Dvanásty ročník tohto prvého medzinárodného jazzového open-air festivalu na Slovensku sa uskutoční 7. a 8. augusta v trnavskom mestskom amfiteátri.

Trnavský JAZZyk sa od svojho vzniku stihol vďaka kvalitnej dramaturgii zaradiť medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly u nás. Ako má každý jazyk svoje nárečia, tak má aj jazz nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival preto ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického jazzového mainstreamu cez blues, funk, soul, R’nB, fusion až po world music.
A čo pre mlsné jazzové jazýčky pripravili organizátori tento rok? „Okrem špičkových zahraničných umelcov z Českej republiky, Rakúska, Slovinska, Srbska, Poľska privítame v Trnave aj rekordný počet amerických hudobníkov pôsobiacich na new-yorkskej scéne. Prvý festivalový večer v piatok otvoria slovinský saxofonista Jure Pukl žijúci v USA so známym slovenským gitaristom Michalom Bugalom v spoločnom projekte NY Hang. V úlohe headlinera sa predstaví fenomenálna speváčka Anna Maria Jopek z Poľska, známa aj spoluprácou so svetoznámym Pat Methenym, pred ktorou energicky nabije publikum rakúsky hammondista Raphael Wressnig a jeho The Soul Gift Band,“ hovorí Peter Cagala zo Správy kultúrnych a športových zariadení v Trnave.
Nemenej chutná hudobná ponuka je na jazyku aj v sobotu. Po držiteľovi ceny Esprit za najlepší jazzový album roka 2013 Lukášovi Oravcovi a jeho kvartete sa predstaví americká speváčka Vivian Sessoms, ktorá dlhodobo účinkovala napríklad s Joe Cockerom či s Pink, sprevádzať ju bude slovenská muzikantská špička, zoskupenie Valihora Unit.
Vyvrcholením podujatia bude slovenská premiéra spoločného projektu popredných predstaviteľov súčasného svetového jazzu. Priamo z New Yorku k nám prichádza Lost Tribe. Gitarista Adam Rogers, saxofonista David Binney, basgitarista Fima Ephron a bubeník Ben Perowsky rozprúdia divákom krv v žilách nekompromisným vystúpením, ktoré sľubuje nečakaný zážitok všetkým návštevníkom festivalu,“ dodáva Peter Cagala.
Atmosféru festivalu v príjemnom prostredí amfiteátra podčiarkne aj bohatý sprievodný program: Chill-out zóna, a vždy po hlavnom programe aj jam session.
 

Trnavský JAZZyk 2015


Piatok 7. augusta o 19.00 h

Pukl-Bugala NY Hang (SLO, SK, SRB, USA)
Raphael Wressnig The Soul Gift Band (A)
ANNA MARIA JOPEK (PL)


Sobota 8. augusta o 19.00 h

Lukáš Oravec Quartet (SK, CZ)
Vivian Sessoms & Valihora Unit (USA,SK)
LOST TRIBE (USA)


Jednodňové vstupné 14 €, dvojdňové 24 €
Predpredaj vstupeniek v Turistickom informačnom centre v mestskej veži alebo na predajných miestach siete Ticketportal.sk.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncerty uskutočnia v kine Hviezda

Lokalita

GPS:
N 48.37495044332434 / E 17.593473496603337

21.7.2015 14:38

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?