Mesto Trnava

Na Trnavskom JAZZyku si vychutnáme medzinárodné hudobné chute a vône

Trnava ako mesto s dodnes živým špecifickým „trnafským“ jazykom, ktorým sa medzi sebou dorozumievajú všetci „echtovní Trnafčania“, sa už desať rokov môže pýšiť aj vlastným Trnavským JAZZykom, ktorému rozumejú všetci praví milovníci dobrej hudby z celého sveta. Jedenásty ročník tohto festivalu klasického aj moderného jazzu a ďalších hudobných štýlov sa uskutoční v piatok 1. a v sobotu 2. augusta v trnavskom mestskom amfiteátri. Jeho hlavnou hviezdou bude jeden z najväčších svetových hudobníkov, basgitarista, spevák a skladateľ Richard Bona z Kamerunu.

Tento nevšedný umelec so zaujímavým životným príbehom, v ktorom ho od narodenia sprevádza hudba, sa v Trnave predstaví aj so svojou kapelou The Richard Bona Quintet. Svojím jedinečným prejavom, virtuozitou a osobným čarom si už Richard Bona podmanil publikum na mnohých svetových pódiách a lístky na jeho koncerty bývajú spravidla beznádejne vypredané. Priaznivci jeho hudby s prvkami jazzu, brazílskej a čiernej muziky majú teraz jedinečnú príležitosť vidieť a počuť Richarda Bonu naživo práve v Trnave.
Prísľubom skvelých hudobných zážitkov sú aj ďalší hostia Trnavského JAZZyka. V piatok večer sa prestaví ako prvé akustické zoskupenie Bloom, ktorého členovia veria, že aj prostredníctvom hudby sa svet môže stať lepším miestom pre život. Ochutnávkou toho najlepšieho na JAZZyku a v slovenskom hudobnom svete budú aj vibrafonista a bubeník Štefan Bugala a klavirista a skladateľ Eugen Vizváry, po nich ponúknu publiku multikultúrne jazzové špeciality slovenský saxofonista Radovan Tariška a pianista Benito Gonzales z USA.
Prvý chod sobotného večera bude tiež medzinárodný, Andrej Urminský International Quartet skĺbi hudobné chute, vône a rytmus Slovenska, Maďarska a Brazílie. Po nich namieša slovensko-česko-americký hudobný koktail zoskupenie Wlosok/Ševčík/Baroš Trio ft. Rick Margitza a o vyvrcholenie hostiny na JAZZyku sa postará vyššie spomínaný Richard Bona so svojou kapelou.


Richard Bona, Foto: Michael Weintrob

Vstupenky si môžete kúpiť v TTi v mestskej veži alebo v sieti Ticketportal.
Jednodňová vstupenka stojí 12 eur, vstupné na oba festivalové dni je 20 eur.

www.trnavskyjazzyk.sk

Foto: Peter Cagala

25.7.2014 7:14

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?