Mesto Trnava

Na základnej škole na Námestí SUT vás privíta nový športový areál

Žiaci základnej školy na Námestí Slovenského učeného tovarišstva aj široká verejnosť získali nový priestor na aktívne trávenie voľného času. V areáli spomínanej školy totiž pribudli športoviská, detské ihrisko, miesto na posedenie a ďalšie prvky spolu s potrebným zázemím. Dostanete sa doň cez bránku na Ulici Parašutistov. Náklady na projekt boli zhruba 1 332 000 eur, stavba je od 8. júla 2023 odovzdaná do tzv. predčasného užívania. Tak ako ostatné školské dvory je aj tento aktuálne počas letných prázdnin otvorený každý deň od 8.00 do 21.30 h.

Priestor na šport aj hru

Školskému areálu na Námestí SUT dominujú dve športové ihriská – basketbalové a  multifunkčné, ktoré poskytuje plochu na futbal i volejbal. Povrch oboch ihrísk je zo špeciálneho vodopriepustného a vysoko odolného EPDM materiálu, aký je na nových aj zrekonštruovaných ihriskách v Trnave už samozrejmosťou.

Multifunkčné ihrisko obkolesuje bežecká dráha s doskočiskom na skok do diaľky. V poloblúkoch za ochrannými sieťami sa nachádzajú prvky na fitnes a workout, pričom niektoré sú určené aj pre imobilných.

Pri obnove areálu sa myslelo tiež na menšie deti, na ktoré čaká detské ihrisko s viacerými hernými prvkami – nechýba tu pieskovisko, hojdačka, domček či prekážková dráha. Ako miesto spoločných stretnutí poslúži krytý altánok, v ktorého blízkosti sa nachádza ohnisko s lavičkami.

Pre školákov aj pre verejnosť

Areál získal zázemie v  podobe domčeka pre správcu, v ktorom sa nachádza aj sklad športového náradia, aj toalety pre návštevníkov. Budova má zelenú strechu a z jej fasády na okolitý priestor dozerá bezpečnostná kamera. Mobiliár dopĺňa množstvo lavičiek, stojany na bicykle, odpadkové koše, vodná hmla, pitné fontány a pergola so sedením.

V čase školského vyučovania budú areál využívať primárne deti a školáci tamojšej základnej a materskej školy, v mimoškolských časoch a cez prázdniny je prístupný pre verejnosť.

Pozrite si otváracie časy školských areálov v Trnave.

Pohľad na zrekonštruovaný školský areál z vtáčej perspektívy.

V areáli si na svoje prídu aj menšie deti.

Areál vytvára podmienky na rôzne druhy športov.

Počas návštevy areálu si môžete posedieť pod pergolou.

Svoje miesto tu majú aj prvky na fitnes a workout.

10.7.2023 14:06

Komentárov: 0