Mesto Trnava

Na Zátvore pribudol nový chodník pre chodcov aj cyklistov

Mestská samospráva v týchto dňoch odovzdala na Zátvore do užívania nový cyklochodník aj s chodníkom pre chodcov, ktorý predĺžil o 170 metrov pôvodnú trasu cyklochodníka v smere od križovatky Veternej a Saleziánskej ulice až po Východnú ulicu.

„Výstavba cyklochodníka sa pôvodne nemala uskutočniť v tomto roku, ale vzhľadom na to, že sme už mali k dispozícii projekt a platné stavebné povolenie, rozhodli sme sa, že ho v rámci aktualizácie pridáme do tohtoročného rozpočtu mesta,“ povedal vedúci odboru investičnej výstavby mestského úradu Dušan Béreš.

Plocha chodníka pre peších má povrch zo sivej betónovej dlažby, cyklochodník je z červeného asfaltobetónu. Časti chodníka pre cyklistov a chodcov sú oddelené 0,4 metra širokou drážkovou a nopkovou dlažbou pre nevidiacich. S prihliadnutím na bezpečnosť všetkých účastníkov premávky bolo hlavným zámerom mesta vytvoriť dostatočne široké pásy pre chodcov aj cyklistov, ktorých bude chrániť aj parkovacia zábrana korigujúca pohyb vozidiel pri parkovaní. Na priechodoch sú chodníky bezbariérové, so zapusteným obrubníkom a dlažbou pre slabozrakých a nevidiacich.

Súčasťou stavby sú aj úpravy trávnatej plochy a náhradná výsadba piatich stromov.

 

Lokalita

GPS:
N 48.38780531919328 / E 17.59914905087885

18.12.2016 13:26

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová