Mesto Trnava

Najväčšie cyklistické preteky na Slovensku budú mať dojazd v centre Trnavy

V nedeľu 19. septembra budú v Trnave hviezdy Tour de France, medzi ktorými nebudú chýbať Peter Sagan aj Chris Froom. Príďte ich povzbudiť počas medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska na pešiu zónu alebo ich dojazd sledujte z výšky mestskej veže.

Preteky Okolo Slovenska začínajú v stredu 15. septembra v historickom centre Košíc. Kto sa však stane víťazom jubilejného 65. ročníka, to sa dozvieme v nedeľu 19. septembra v centre Trnavy. Dvadsaťdva tímov z viac ako desiatich štátov sveta v štyroch etapách precestuje od východu Slovenska až po jeho západ. Jazdci počas štyroch dní prejdú cez Spišské Podhradie, Dolný Kubín, Považskú Bystricu a Trenčianske Teplice až do Trnavy.

Nebude na nich chýbať Peter Sagan, trojnásobný majster sveta a sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France, ako aj jeho tímoví kolegovia Maciej Bodnar, Daniel Oss, tiež brat Juraj Sagan a Erik Baška. Tohtoročné zloženie medzinárodného pelotónu budú tvoriť aj hviezdne mená ako Chris Froom, Jannik Steimle, Christopher Jensen či Giacomo Nizzolo.

„Sme veľmi radi, že mesto Trnava môže byť dejiskom a aj finálnou čiarou medzinárodných cyklistických pretekov. Ako Trnavčania, tak aj všetci fanúšikovia tohto športu, budú môcť podujatie sledovať v televízii na kanáli Eurosport, ale pozývame ľudí, aby si prišli preteky pozrieť aj naživo a povzbudiť našich cyklistov," hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism a dodáva, že „cieľ pretekov bude v nedeľu 19. septembra okolo 14.30 h na Štefánikovej ulici pred mestskou vežou. Finále bude naozaj veľkolepé a bude to určite veľký zážitok vidieť záverečné minúty a kilometre pretekov naživo."

Cyklisti spolu s celým pelotónom absolvujú tradičné cyklistické trasy v okolí Trnavy – okruh cez Ružindol, Dlhú, Borovú, smerom naspäť cez Suchú nad Parnou a odtiaľ do cieľa v centre Trnavy na Štefánikovej ulici. Počas záverečnej etapy zabojujú aj o dve vrchárske a tri rýchlostné prémie, z toho jedna pri prvom prejazde Trnavy a druhá bude v obci Borová. Cyklisti celkovo prejdú 692,1 km, zabojujú o 12 rýchlostných a 15 vrchárskych prémií.

Organizátori sľubujú pre divákov, ktorí sa prídu pozrieť na preteky naživo, bohatý sprievodný program. „Nebude chýbať trnavská kapela Hudba z Marsu, budú aj zaujímavé vystúpenia krasojazdkýň, cyklistické predstavenia či tombola. Zároveň budú prebiehať výstupy na mestskú vežu, aby si diváci mohli užiť výhľad na preteky aj z výšky," dodáva A. Prostinák.

Tadeto povedie trasa po Trnave:

Špačinská - Rybníková - Štefánikova - Radlinského - Študentská - Jána Bottu - Š. Moyzesa - Ružindolská
cesta spät: Suchovská - Trstínska - Šrobárova - Štefánikova

>>> Zmeny dopravy počas piatka a nedele <<<
 

14.9.2021 17:19

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová