Mesto Trnava

Najvyššia domáca súťaž v cestnej cyklistike aj tento rok odštartuje v Trnave

Už tradične sa začínajú preteky Slovenského pohára v cestnej cyklistike úvodnými kolami na cestách v Trnave a jej okolí. Tie tohtoročné sa uskutočnia v sobotu 1. apríla ako kritérium na Hlbokej ulici v Trnave a v nedeľu 2. apríla v podobe pretekov so štartom a cieľom v Suchej nad Parnou.  Pre mnohých cyklistov sú to prvé preteky v novej sezóne, či prvé preteky v novej kategórii. Preto budia mimoriadnu pozornosť jazdcov nielen zo Slovenska, ale aj okolitých krajín. 
 
Aj keď sa očakáva chladný a veterný víkend, i tento rok počítajú organizátori trnavského klubu CK Olympik Trnava so štyrmi stovkami jazdcov na štarte. Chýbať nebudú ani zostavy dvoch slovenských kontinentálnych celkov Dukly Banská Bystrica a RKK Pierre Baguette, ale ani Cycling Academy Trenčín či českého ATT Investments. Početné zastúpenie budú mať i mládežnícke tímy.   
 
 

Kritérium na Hlbokej

 
Ako prvé je na programe kritérium na Hlbokej ulici od križovatky s Bučianskou po vjazd do obytnej zóny na Hlbokej. „Ostrý štart pretekov domácej súťaže je na programe od 12.00 h od najmladších pretekárov až po elitných mužov. Pred nimi však dostanú šancu zmerať si sily aj mladšie deti v školskom veku bez licencie. Takže štartovať môže ktorýkoľvek záujemca od 6 do 12 rokov, podmienkou je prilba a bicykel spĺňajúci bezpečnostné normy. Registrovať sa treba medzi 9.00 a 10.00 h v kancelárii na VÚC Trnava,“ uviedol k podujatiu Bohuslav Kujovič, predseda a tréner jediného trnavského mládežníckeho cyklistického klubu.
 
 

Preteky s hromadným štartom

 
V mene organizátorov priblížil B. Kujovič aj detaily pretekov s hromadným štartom, ktoré čakajú cyklistov v nedeľu od desiatej: „Oproti minulosti došlo kvôli opravám na orešanskom moste k zmene trate. Štart i cieľ zostal zachovaný oproti kostolu v Suchej nad Parnou. Okruh dlhý 26,2 km ďalej povedie cez Košolnú, Dlhú, Borovú, Ružindol, po železničné koľaje v Trnave, kde sa stočí naspäť do Suchej nad Parnou. Ako prví odštartujú o 10.00 h najmladší pretekári, potom sa pôjde už v klasickom rozpise.“
 
„Od 11.00 h sú na programe spojené preteky mužov a juniorov, ktorí pôjdu 5 okruhov. Od 11:05 h idú kadeti, ženy a juniorky na tri okruhy a o 11.10 h starší žiaci a kadetky na dva okruhy. Preteky sa konajú za plnej premávky, ale verím v zhovievavosť vodičov a dodržiavanie pokynov usporiadateľov. Časovo sú naplánované tak, aby čo najmenej obmedzovali premávku,“ dodal B. Kujovič
 
„Veríme, že na stupňoch víťazov uvidíme v oboch disciplínach i domácich cyklistov,“ očakáva Jaroslava Sobotová, trénerka mladších ročníkov v CK Olympik Trnava. „Pravidelne sa umiestňujú v cestných i horských pretekoch, rovnako i v cyklokrose. Fanúšikov pozývame povzbudiť mladé slovenské nádeje dvoch kolies.“
 

Dopravné obmedzenia

 
Súvisiace dopravné obmedzenia sa budú týkať Hlbokej ulice v časti od križovatky s Bučianskou až po vjazd do rezidenčnej zóny na Hlbokej, vrátane parkoviska pred VÚC a daňovým úradom. Spomínaný úsek bude preto uzavretý pre dopravu od soboty rána 8:00 do 18:00 h.
 
Pre vjazd k detskej pohotovosti bude možné využiť príjazd od Tehelnej, príp. od kruhovej križovatky pri sociálnej poisťovni. Obchádzka bude riadne vyznačená dopravnými značkami. 
 
Na nasledujúcom odkaze nájdete súhrn všetkých súvisiacich dopravných obmedzení.
 
„Vodičom ďakujeme za pochopenie a rešpektovanie dočasných dopravných obmedzení a pokynov usporiadateľov," uzavreli organizátori pretekov. 
 

24.3.2023 15:44

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová