Mesto Trnava

Nech žije Trnavský JAZZyk! Slávime jeho desiate narodeniny

„Nech žije Trnavský JAZZyk!“ – týmto zvolaním ukončil slovenský džezový spevák európskeho formátu Peter Lipa svoj koncert na prvom ročníku jazzového festivalu v roku 2004 v Trnave, a rovnakým zvolaním otvárame tohtoročný jubilejný desiaty ročník, ktorý sa začína dnes o 19. hodine v mestskom amfiteátri. A práve spomínaný Peter Lipa je jednou zo skutočných hviezd jazzového neba, ktoré svojím umením rozžiaria oslavu narodenín festivalu, prostredníctvom ktorého sa už desať rokov úspešne dorozumievame s milovníkmi jazzu nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.
Aj preto budú oba večery festivalu v duchu stretnutí skvelých trnavských, slovenských aj zahraničných hudobníkov. Okrem Petra Lipu a jeho skupiny príde jedna z najoriginálnejších a najúspešnejších českých hudobníčok Iva Bittová so skupinou Čikori a takmer doslova naši – hudobná skupina FuseJazz, ktorú založili traja trnavskí hudobníci – bratia Štefan a Michal Bugalovci s Jurajom Gregoríkom.
Ďalší zaujímaví „našinci“ v zoskupení Jazzster Miloš Biháry Trio prehovoria Trnavským JAZZykom už v sobotu popoludní o 16. hodine. Večer bude patriť slovensko-britskému zoskupeniu H & G Factory feat. Soweto Kinch, po nich sa predstavia slovenskí hudobníci v štýle vokálno-inštrumentálneho moderného jazzu Balogh & Šrámek Jazzonance, slovensko-americká zostava Juraj Griglák & company feat. Poogie Bell and Patches Stewart a nakoniec slovenská speváčka Zdenka Trvalcová so svojím projektom Voil?, hravo a svojsky nadväzujúcim na tradíciu francúzskych šansónov. Oba večery nebude chýbať na záver jam session v Amfík cafe.
Program tohtoročného festivalu je zárukou, že Trnavský JAZZyk má potenciál vykročiť šťastne aj do ďalšieho desaťročia svojej existencie.

Oficiálna stránka festivalu: www.trnavskyjazzyk.sk.

Pozvánka Petra Lipu na festival Trnavský JAZZyk.


Na festival Trnavský JAZZyk Vás osobne pozýva aj Iva Bittová.


Pozvánka na Trnavský JAZZyk od skupiny Jazzonance.

2.8.2013 10:34

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?