Mesto Trnava

Nechajte sa unášať atmosférou adventu na koncerte Speváckeho zboru Lúčnice

Rozprávkový barok so zlatými odleskami, mnohohlasný spev kolied a vianočných piesní slovenských aj svetových hudobných skladateľov, krásu tradičných slovenských krojov – to všetko dovedna nám ponúka prvý adventný koncert Speváckeho zboru Lúčnica pod taktovkou Eleny Matušovej v sobotu 2. decembra o 20. hodine v Kostole sv. Jakuba.

Lúčničiarov iste netreba nikomu zvlášť predstavovať, ich koncert je zakaždým zárukou výnimočného hudobného zážitku. Členmi speváckeho zboru, ktorý je súčasťou Umeleckého súboru Lúčnica už od jeho vzniku v roku 1948, boli aj hviezdy operného neba Edita Gruberová, Lucia Poppová, Magdaléna Blahušiaková, Ľubica Orgonášová, Marta Beňačková, Štefan Babjak, Ondrej Malachovský a mnohí ďalší.
Bohatý repertoár lúčničiarov zahŕňa a cappella diela všetkých štýlových období od renesancie až po súčasnú slovenskú tvorbu. Zbor interpretuje skladby rôznych žánrov – sakrálne diela, svetskú tvorbu, zborové úpravy populárnych skladieb a gospelov, ale hlavný dôraz kladie na interpretáciu starších i nových skladieb inšpirovaných slovenskou ľudovou piesňou.
Lúčnica je populárna nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Na medzinárodných zborových festivaloch i koncertných zájazdoch v Číne, USA, Južnej Kórei, Argentíne, Jordánsku, Izraeli, Venezuele, na Taiwane, v Mexiku a v mnohých štátoch Európy sa stala doslova miláčikom publika.
Srdečne vás pozývame. Vstúpte aj vy na krídlach hudby do čarovnej atmosféry Adventu v Trnave.

Vstupenky v cene 5 eur: Ticketportal, TTi – Mestská veža, na mieste koncertu

Viac o Štyroch adventných koncertoch a programe Adventu v Trnave

Lokalita

GPS:
N 48.37722379788896 / E 17.583742442297307

25.11.2017 8:17

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?