Mesto Trnava

Nenechajte si ujsť Kino pod hviezdami

Mesto Trnava  prináša piaty ročník podujatia Kino pod hviezdami. Najlepšie slovenské dokumentárne filmy si môžete prísť vychutnať do jedného z najkrajších miest Trnavy, do Parčíku Bela IV.

Program Kina pod hviezdami


8. august
SVETOZÁR STRAČINA
Pocta výnimočnému umelcovi a kľúčovej osobnosti slovenského folklóru.

Výnimočný umelec, ktorý sa spoľahlivo vymyká akémukoľvek „priečinkovému“ zaradeniu. Bohém, ktorý bytostne vnímal a rozvíjal autentický folklór. Skladateľ, ktorého hudobné kompozície nadchýnajú aj tých, ktorí sa folklóru vyhýbajú. Zanechal po sebe ohromné dielo a nezameniteľný odkaz, ktorý nemá nasledovníkov. Stračina ostáva rébusom, ktorého hľadanie tajničky pokračuje.

Slovensko, 2019, 68 min
Réžia: Pavol Barabáš

Vstup voľný

23. august
STRATENÝ DOMOV

Dvaja záchranári z Bratislavy, Matej a Oliver, sú súčasťou veľkej vojenskej ofenzívy na mesto Mosul. S irackou armádou postupujú mestom, ktoré oslobodzujú od tzv. Islamského štátu. Ich úlohou je zachraňovať životy. Neustále sú však konfrontovaní so zúfalstvom a s beznádejou. Ďalšími postavami filmu sú jezídi z už oslobodeného mesta Sindžár. Vzniká tak kontrast ľudí, ktorí sa chcú dostať z Iraku do bezpečia, a záchranárov, ktorí dobrovoľne opúšťajú svoje rodiny a odchádzajú pomáhať na bojovú líniu.

Slovensko, 2019, 70 min
Réžia: Juraj Mravec ml.

Po diskusii nasleduje diskusia s tvorcom filmu Jurajom Mravcom.

Vstup voľný
 

30.7.2020 11:14

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?