Mesto Trnava

Nepostúpili sme do druhého kola súťaže Európske hlavné mesto, no kultúra v Trnave nezaspí

Napriek mesiacom intenzívnej práce, dôkladnej príprave a veľkému odhodlaniu sa Trnava nedostala do užšieho výberu slovenských miest, ktoré pokračujú v súťaži o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Výsledky oznámila 5. februára 2021 predsedníčka medzinárodnej poroty Paulina Florjanowicz v online prenose na facebookovej stránke Ministerstva kultúry SR. Vyhláseniu deň predtým prechádzala prezentácia trnavského projektu, ktorý sa kvôli pandémii konal online.

„Do projektu išlo veľa energie, ktorej sme verili a ostali sme v prvom momente sklamaní. Je to však súťaž. Gratulujeme Trenčínu, Nitre a Žiline, ktorí postupujú ďalej a ďakujeme všetkým, ktorí pri projekte Trnavy stáli od začiatku alebo sa pripojili v procese,“ odkazuje tím Trnava 2026.

Vďaka kandidatúre sa nám podarilo v Trnave významne prepojiť regionálne i mestské kultúrne inštitúcie s nezávislou kultúrou, čo chce samospráva ďalej rozvíjať. Zámerom je zrealizovať viaceré projekty z bidbooku, teda kandidačného projektu Trnavy. Ten je pre záujemcov k dispozícii na stiahnutie v anglickom jazyku na stránke trnava2026.sk.

Napriek neúspechu v súťaži kultúrny život v Trnave nekončí. Tešíme na množstvo skvelých podujatí, ktoré pre vás pripravíme. Veríme, že nám situácia dovolí užiť si ich spoločne čo najskôr.

12.2.2021 15:01

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?