Mesto Trnava

Nepotrebný elektroodpad bude možné bezplatne odovzdať 9. decembra a 20. januára

Bezplatný mobilný zber elektroodpadu pokračuje aj tento rok. Nepoužiteľnú elektroniku bude možné odovzdať 9. decembra 2023 a 20. januára 2024 od 8.00 do 12.00 h. Službu je potrebné objednať si najneskôr dva dni pred samotným termínom zberu na stránke zberelektrodopadu.

Občania Trnavy môžu bezplatne odovzdať nepotrebné chladničky, práčky, sporáky, varné dosky, mrazničky, radiátory, vysávače či mobilné klimatizácie. Televízory a monitory je potrebné osobne zaniesť na zberný dvor.

„Veľké spotrebiče majú ľudia zvyčajne problém naložiť do auta a zaviezť na zberný dvor, pretože sú ťažké a do bežného osobného auta sa niekedy ani nezmestia. Často tak končia na kontajnerových stojiskách či na čiernych skládkach. Obyvatelia Trnavy sa však budú môcť starých elektrospotrebičov zbaviť jednoducho a ekologicky, pričom zariadenia potom poputujú na recykláciu,“ uviedla Jana Nahálková z Envidomu – Združenia výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu.

Okrem toho, že nahlásené spotrebiče je potrebné vyložiť do vchodu bytovky alebo za bránu domu, je tiež nutné ich očistiť, napr. z filtra práčky vyliať vodu či odmraziť mrazničku.

Je dôležité nevykladať spotrebiče na ulicu. Mohli by sa k nim tak dostať nelegálni zberači, ktorí ich nezrecyklujú, ale ich rozoberú na hodnotné súčiastky a zvyšky rozobraných spotrebičov porozhadzujú po okolí, čím vzniknú nelegálne skládky.

Všetky informácie o zbere nájdete na adrese envidomu.


 

Ilustračné foto: Pixabay

14.11.2023 10:53

Komentárov: 0