Mesto Trnava

Noc literatúry bude po prvý raz aj v Trnave

Mesto Trnava sa v stredu 15. mája po prvý raz pripojí k putovaniu za európskou literatúrou v rámci literárneho happeningu Noc literatúry 2013. Čítať sa bude postupne na piatich čarovných miestach mesta: v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho, v západnom krídle radnice, v Spolku svätého Vojtecha, v Galérii Jána Koniarka a v Malej synagóge.

Príbehy. Denne ich prežívame. Alebo míňame. Mesto. Denne ním prechádzame, a napriek tomu ho míňame. Noc literatúry. Stretnutie s príbehmi a mestom tak, ako ho nepoznáme. Ďalší ročník literárneho happeningu opäť predstaví výber zo súčasnej európskej literárnej scény a poodhalí kúzlo veľkých aj malých literatúr v podaní známych osobností, ktoré nám predstavia ukážky z nových prekladov diel európskych autorov na atraktívnych miestach.
Na Slovensku sa uskutoční už 7. ročník Noci literatúry. Hlavným usporiadateľom je České centrum a združenie zahraničných kultúrnych inštitútov EUNIC. Druhú májovú stredu, 15. mája 2013 o 18. hodine, vypukne Noc literatúry v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Žiline, Košiciach aj niekoľkých menších mestách na východe Slovenska a súčasne v metropolách celej Európy. Jej hlavným zámerom je zoznámiť čitateľov s dielami mladých európskych autorov na netradičných, s literatúrou bežne nespájaných miestach.
Hlavným koordinátorom podujatia v našom meste je Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave. Čítať sa bude na piatich miestach v centre mesta. Po prečítaní úryvku v trvaní približne 15 minút sa skupinka milovníkov literatúry presunie na ďalšie miesto podľa mapky, ktorú dostane každý účastník. Účastníci zbierajú pečiatky z každého miesta a na záver majú šancu vyhrať zaujímavé knižné ceny. Žrebovať sa bude na poslednom mieste – v Malej synagóge.

 

NOC LITERATÚRY 2013
Európska literatúra v Trnave

18.00 h Knižnica Juraja Fándlyho – záhrada
Monika Maronová: POSLEDNÉ MORÉNY
Číta: Katka Feldeková

19.00 h západné krídlo radnice
I. Nemirovský: FRANCÚZSKA SUITA
Číta: Bohumil Chmelík

20.00 h Spolok sv. Vojtecha
Szilárd Rubin: HRA O ŽIVOT
Číta: Pavol Tomašovič

21.00 h Galéria Jána Koniarka
Zadie Smith: NW
Číta: Pero Le Kvet (Peter Volek)

22.00 h Malá synagóga – MAX GALLERY
Hubert Klimko-Dobrzaniecki: USPÁVANKA PRE OBESENCA
Číta: Benjamín Škreko


VSTUP VOĽNÝ


Viac informácií na www.czc.sk

13.5.2013 16:24

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?